reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ICAPE
PCB |

Icape dokonuje trzech przejęć w USA

Francuski dostawca PCB poinformował, że nabył aktywa operacyjne amerykańskich firm: PCB Solutions, Ustek Incorporated i Nujay Technologies Inc.

Wszystkie trzy firmy specjalizują się w handlu PCB w Stanach Zjednoczonych. PCB Solutions i Ustek Incorporated zajmują się również handlem częściami technicznymi, co stanowi 10% ich działalności, a w przypadku tej drugiej prawie 30%. Łącznie te trzy firmy posiadają portfolio ponad 180 klientów z Ameryki Północnej, z różnych branż, od projektowania sprzętu medycznego po sektor motoryzacyjny.

W 2022 r. te trzy spółki wygenerowały łączny przychód netto w wysokości ponad 5 mln USD i marżę EBITDA przekraczającą 10%. Liczba klientów współdzielonych z Grupą Icape jest bardzo niska i wynosi poniżej 10%.

Dzięki tym przejęciom Icape znacząco wzmacnia swój zasięg. Różne lokalizacje tych nowych struktur (w Ohio, Kalifornii i Utah) umożliwiają również Grupie objęcie całego terytorium USA. 

"Od czasu uruchomienia naszej strategii rozwoju zewnętrznego w 2021 r. wszystkie przejęcia dokonane przez Grupę ICAPE koncentrowały się na kontynencie europejskim. Przejmując aktywa PCB Solutions, Nujay Technologies Inc. i Ustek Incorporated, jesteśmy dumni, że możemy znacznie wzmocnić międzynarodowy zasięg naszych rozwiązań dedykowanych płytkom drukowanym i częściom technicznym, a także potencjał tworzenia wartości naszych północnoamerykańskich spółek zależnych" – mówi Yann Duigou, CEO Grupy Icape, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama