reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Detection Technology
Przemysł elektroniczny |

Detection Technology przenosi produkcję do Finlandii

Detection Technology, dostawca rozwiązań w zakresie detektorów rentgenowskich, poinformował o przeniesieniu produkcji ze swojego francuskiego zakładu do Finlandii. Tym posunięciem chce usprawnić swoją działalność na całym świecie i poprawić rentowność.

Firma informuje w komunikacie prasowym, że będzie budować zdolność produkcyjną detektorów zliczających fotony (PCD) w nowym zakładzie produkcyjnym budowanym w Oulu w Finlandii.

"Dzięki przeniesieniu produkcji do Oulu chcemy osiągnąć różne synergie. W procesie industrializacji nowych technologii kluczowy jest dialog między rozwojem produktu a produkcją. Co więcej, nasza nowa fabryka w Oulu została zaprojektowana i zbudowana z myślą o wymagającej produkcji elektroniki. Wierzymy, że budowanie zdolności produkcyjnych w Oulu, gdzie prowadzimy znaczący rozwój produktów, poprawi zarówno naszą krzywą uczenia się, jak i strukturę kosztów" – mówi Hannu Martola, prezes i dyrektor generalny Detection Technology w komunikacie prasowym.

Technologia zliczania fotonów (PC) ma odegrać ważną rolę w przyszłości obrazowania tomografii komputerowej (CT), a Hannu Martola twierdzi, że firma kontynuuje długoterminowe inwestycje w rozwój swojego portfolio PCD. Spowodowane jest to widocznym zapotrzebowaniem występującym na wszystkich rynkach – w obrazowaniu rentgenowskim medycznym, przemysłowym i bezpieczeństwa.

Martola podkreślił, że największy potencjał komercyjni firmy tkwi w detektorach PCCT, które mają zarazem strategicznie znaczenie dla Detection Technology.

W wyniku przeniesienia produkcji z francuskiej lokalizacji firmy, zlikwidowano sześć etatów. Transfer wiedzy produkcyjnej jest w toku, a nowy zakład firmy w Oulu będzie gotowy do produkcji na początku 2024 roku. Francuski zespół firmy będzie kontynuował prace nad tworzeniem algorytmów, oprogramowania układowego i oprogramowania, a także badania nad zastosowaniem fizyki rentgenowskiej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama