reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIT-Radwar
Przemysł elektroniczny |

PIT-Radwar S.A. otwiera Mazowieckie Centrum Produkcyjno-Serwisowe

5 października w podwarszawskiej Kobyłce uroczyście otwarto Mazowieckie Centrum Produkcyjno-Serwisowe. Inwestycja wyniosła ponad 100 mln zł.

Mazowieckie Centrum Produkcyjno-Serwisowe to najnowsza inwestycja PIT-Radwaru i Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która wyniosła ponad 100 mln zł i ma na celu zwiększenie potencjału produkcyjnego domeny elektronicznej grupy. 

"Nowy ośrodek w podwarszawskiej Kobyłce pozwoli potroić roczną produkcję największych obiektów wytwarzanych przez PIT-Radwar" – powiedział cytowany przez Defence24 Przemysław Kowalczuk, prezes PIT-Radwar. 

W podwarszawskiej Kobyłce, w ciągu niespełna roku powstał nowoczesny kompleks produkcyjno-serwisowy z częścią zapleczem technicznym i niezbędną infrastrukturą techniczną - pisze PIT-Radwar w aktualności. Jak wykazano, projekt został zrealizowany zgodnie z wytycznymi i założeniami koncepcji Przemysłu 4.0, w tym konfigurowalnymi, mobilnymi stanowiskami montażowymi, strefową kontrolą zużycia energii oraz pełnym monitoringiem procesów zgodnym ze standardami „aerospace”.  

Powierzchnia Mazowieckiego Centrum Produkcyjno-Serwisowego ma ponad 10 000 m2 powierzchni oraz ponad 20 m wysokości. Taka kubatura ma zapewnić spółce zwielokrotnienie zdolności produkcyjnych wyrobów o dużych gabarytach, w tym integracji systemowej, przeprowadzania testów i czynności serwisowych. Wewnętrzny system centralnego monitoringu i kontroli wszystkich istotnych parametrów, lokalne centrum nadzoru, system elastycznych stanowisk FloorBox w tym monitoring ugięć posadzki pozwalają na zarządzanie procesami produkcji potokowej w pełnym zakresie, czytamy w aktualności.

Inwestycję realizowano pod kryptonimem Mała Kobyłka. Nie jest to jednak koniec, a pierwszy etap rozbudowy potencjału produkcyjnego PIT-Radwar SA w Kobyłce. Jak podaje spółka, docelowo do podwarszawskiej lokalizacji przeniesiona zostanie większość działalności operacyjnej z dotychczasowej lokalizacji w Warszawie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama