reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia
Biznes |

Nokia otwiera laboratorium 6G w Indiach

Fińska firma telekomunikacyjna poinformowała o utworzeniu laboratorium 6G Lab w swoim globalnym centrum badawczo-rozwojowym w Bangalore. Pierwszy w swoim rodzaju projekt ma na celu przyspieszenie rozwoju podstawowych technologii i zastosowań opartych na technologii 6G.

Laboratorium 6G Nokii wspiera rządową "Wizję Bharat 6G", wprowadzoną przez premiera Narendrę Modiego, która przewiduje kluczową, globalną rolę Indii w standaryzacji, rozwoju i wdrażaniu technologii 6G. Laboratorium ma funkcjonować jako platforma współpracy między zainteresowanymi stronami z branży i ułatwić testowanie rozwiązań przy jednoczesnym ustalaniu ich potencjału komercjalizacji.

Laboratorium obejmuje konfigurację do badania technologii "Network as a Sensor", która umożliwia sieci wykrywanie obiektów, ludzi i ruchu bez potrzeby stosowania czujników wbudowanych. W erze 6G "Sieć jako czujnik" została zidentyfikowana jako kluczowa technologia wspomagająca, która wspiera wizję połączenia świata cyfrowego i fizycznego, pisze Nokia w komunikacie prasowym.

Czujniki mają być w pełni zintegrowane z siecią bezprzewodową i mają działać jednocześnie z usługami komunikacyjnymi. Według fińskiej firmy ma to potencjał, aby umożliwić ludziom zaglądanie „za róg”, zbieranie informacji o ich otoczeniu, a nawet interakcję z obiektami na odległość. Laboratorium zapewni również platformę eksperymentalną do badania algorytmów, prywatności i zrównoważonego projektowania systemów.

Nokia jest zaangażowana w kilka globalnych projektów i inicjatyw z partnerami z branży, klientami, środowiskiem akademickim i instytucjami badawczymi związanymi z 6G. Działania te mają na celu wypracowanie wspólnego spojrzenia i kierunku dla 6G, w tym 6G Hexa-X i Hexa-X-II, pierwszej i drugiej fazy europejskiego projektu 6G Flagship. 

"Nokia ma zaszczyt przyczynienia się do realizacji "wizji Bharat 6G" indyjskiego rządu. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z kluczowymi interesariuszami, aby pomóc Indiom stać się głównym graczem w rozwoju i wdrażaniu technologii 6G; a także, by zająć swoje miejsce na arenie światowej jako wiodący twórca i dostawca zaawansowanych technologii i rozwiązań telekomunikacyjnych" – mówi Nishant Batra, dyrektor ds. strategii i technologii w firmie Nokia.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama