reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Stock
Biznes |

Epsilon przejmuje centrum technologii katod LFP w Niemczech

Indyjski producent materiałów akumulatorowych Epsilon Group podpisał umowę nabycia centrum technologii katod litowo-jonowo-fosforanowych (LFP) Johnson Matthey w Moosburgu w Niemczech.

Obiekt ten posiada możliwości techniczne i personel z doświadczeniem w dziedzinie chemii LFP, możliwości rozwoju produktów i procesów, a także zakład kwalifikacji klientów zaprojektowany do weryfikacji nowych materiałów do produkcji na dużą skalę.

Przejęcie pozwoli firmie Epsilon wejść na rynek ze sprawdzonym materiałem aktywnym katody produkowanym na dużą skalę. Szczegóły finansowe przejęcia nie zostały ujawnione.

"W Epsilon wyobrażamy sobie świat napędzany zrównoważonymi alternatywami energetycznymi" — mówi Vikram Handa, dyrektor zarządzający Epsilon Group, w komunikacie prasowym. "Nasze postępy w badaniach i produkcji anod były pierwszym krokiem, a to przejęcie podkreśla nasze zaangażowanie w obsługę naszych globalnych klientów za pomocą zrównoważonych i niezawodnych materiałów".

Lokalizacja centrum badawczo-rozwojowego w Moosburgu oferuje firmie Epsilon wyjątkową przewagę w zakresie wykorzystania europejskich talentów w dziedzinie materiałów akumulatorowych i zaspokojenia potrzeb klientów. Wykorzystując istniejącą infrastrukturę i możliwości zakładu w Moosburgu, Epsilon dąży do skrócenia ram czasowych rozwoju technologii i skalowania. Przejęcie służy jako katalizator dla planów Epsilon, aby ostatecznie zaspokoić zapotrzebowanie na 100 GwH. 

Epsilon ogłosił wcześniej inwestycję o wartości 1,1 mld USD w celu utworzenia zakładu produkcyjnego materiałów do produkcji baterii katodowych o pojemności 100 000 ton w Bellari, Karnataka w Indiach, z późniejszą ekspansją w Europie. Epsilon planuje również budowę zakładu produkcyjnego o wartości 650 mln USD w Stanach Zjednoczonych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama