reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Corporation
Biznes |

Intel wydzieli swoją działalność PSG

Amerykański producent chipów twierdzi, że zamierza wydzielić swoją działalność Programmable Solutions Group (PSG) w samodzielną firmę.

Według Intela, ruch ten zapewni PSG autonomię i elastyczność, których potrzebuje, aby w pełni przyspieszyć swój rozwój i skuteczniej konkurować w branży FPGA. Intel poinformował również, że Sandra Rivera, wiceprezes wykonawczy Intela, obejmie kierownictwo PSG jako dyrektor generalny, a Shannon Poulin został mianowany dyrektorem operacyjnym.

Oczekuje się, że samodzielna działalność PSG rozpocznie się 1 stycznia 2024 roku. W ciągu najbliższych dwóch do trzech lat Intel zamierza przeprowadzić IPO dla PSG oraz być może zbada możliwości współpracy z prywatnymi inwestorami w celu przyspieszenia rozwoju firmy – przy jednoczesnym zachowaniu większościowego pakietu udziałów.

"Nasz zamiar przekształcenia PSG w samodzielną firmę i dążenie do IPO jest kolejnym przykładem tego, jak konsekwentnie odblokowujemy większą wartość dla naszych interesariuszy. Zapewni to PSG niezależność, której potrzebuje, aby nadal zwiększać udział w rynku FPGA, wyróżniając się zdolnością produkcyjną i odpornością na dostawy od IFS, a także umożliwiając zespołom produktowym Intela skupienie się na naszej podstawowej działalności i długoterminowej strategii" – mówi Pat Gelsinger, CEO Intela, w komunikacie prasowym. "Sandra udowodniła swoją wartość, ożywiając DCAI i wprowadzając go na drogę sukcesu. Jestem przekonany, że wniesie do PSG to samo poświęcenie, energię i zaangażowanie w sprawy klientów".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2