reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HMD Global
Przemysł elektroniczny |

Smartfony Nokia 5G produkowane w Europie

Producent smartfonów HMD Global osiągnął kamień milowy – rozpoczął w Europie produkcję smartfonów Nokia 5G.

W lutym tego roku firma zapowiedziała, że zamierza przywrócić produkcję  smartfonów do Europy. Ruch ten jest zgodny z ogólnym potencjałem wzrostu produkcji smartfonów w Europie - Canalys prognozuje, że europejski rynek smartfonów wzrośnie o 7% w 2024 roku.

Teraz HMD rozpoczęło produkcję smartfonów 5G w Europie, a pierwszym urządzeniem, które zejdzie z linii jest Nokia XR21.

Nokia XR21 – © HMD Global

"Cieszymy się, że możemy produkować Nokię XR21, nasz charakterystyczny wytrzymały smartfon 5G, w Europie. Jesteśmy zaangażowani w inwestowanie w bezpieczeństwo, technologię i procesy produkcyjne, które sprawiają, że nasze urządzenia są bezpieczniejsze i trwalsze" – mówi Jean-Francois Baril, współzałożyciel, prezes i dyrektor generalny HMD Global, w komunikacie prasowym.

CEO twierdzi, że przyszłe plany obejmują dalsze inwestycje w bezpieczeństwo oprogramowania, z zamiarem oferowania dostosowanego oprogramowania i funkcji bezpieczeństwa bezpośrednio klientom.

HMD ujawnia również, że opracowało możliwości i procesy tak, aby przenieść produkcję urządzeń do Europy jako odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów korporacyjnych. Każde urządzenie przechodzi więc testy oprogramowania oraz złośliwego oprogramowania na Starym Kontynencie, a niektórzy klienci korporacyjni wymagają ponadto dodatkowych zabezpieczeń we współpracy z wieloma partnerami w zakresie bezpieczeństwa IT – wszystkie dane są bezpiecznie przechowywane w UE i zgodnie z zasadami unijnymi.

Aby uczcić rozpoczęcie produkcji i wprowadzenie nowych standardów bezpieczeństwa dla Nokia XR21, firma wypuści limitowaną edycję 30 urządzeń, które zejdą z europejskiej linii montażowej.

Evertiq skontaktował się z HMD w celu uzyskania dalszych informacji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama