reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung
Biznes |

Tenstorrent wybiera Samsunga do produkcji chipletów AI nowej generacji

Tenstorrent, firma zajmująca się sprzedażą procesorów AI oraz licencjonowaniem AI i RISC-V IP, wybrała Samsung Foundry do wprowadzenia na rynek chipletów AI nowej generacji.

Tenstorrent buduje procesory RISC-V i chiplety akceleracji AI, dążąc do przesunięcia granic obliczeń w wielu branżach, takich jak centra danych, motoryzacja i robotyka. Chiplety te są zaprojektowane tak, aby dostarczać skalowalną moc od miliwatów do megawatów, obsługując szereg aplikacji, od urządzeń brzegowych po centra danych.

Chiplety firmy będą produkowane w procesie technologicznym SF4X firmy Samsung, który charakteryzuje się architekturą 4 nm.

"Tenstorrent koncentruje się na opracowywaniu wysokowydajnych rozwiązań obliczeniowych i dostarczaniu ich klientom na całym świecie" – mówi Jim Keller, CEO Tenstorrent, w komunikacie prasowym. "To wspaniale, że mamy Keitha Witka na pokładzie jako naszego dyrektora operacyjnego, który pomaga nam rozwijać wspaniałe partnerstwa, takie jak to, które zawarliśmy z Samsungiem. Zaangażowanie Samsung Foundry w rozwój technologii półprzewodnikowej doskonale wpisuje się w naszą wizję rozwoju RISC-V i sztucznej inteligencji, co czyni ich idealnym partnerem do wprowadzenia naszych chipletów AI na rynek".

Południowokoreańska firma Samsung Electronics ma nową fabrykę w Taylor w Teksasie, sąsiadującą z jej pierwszym amerykańskim zakładem produkcji półprzewodników w Austin. Obiekty Samsung Foundry w USA z najnowszymi węzłami produkcyjnymi umożliwią Tenstorrent wprowadzenie na rynek wysoce konkurencyjnych rozwiązań.

"Samsung Foundry rozszerza swoją działalność w USA i jesteśmy zobowiązani do obsługi naszych klientów za pomocą najlepszej dostępnej technologii półprzewodnikowej" – mówi Marco Chisari, szef amerykańskiego oddziału Samsung Foundry. "Zaawansowane węzły produkcji krzemu Samsunga przyspieszą innowacje Tenstorrent w zakresie RISC-V i sztucznej inteligencji dla centrów danych i rozwiązań motoryzacyjnych. Z niecierpliwością czekamy na współpracę i możliwość bycia partnerem Tenstorrent w zakresie usług foundry".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama