reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SDS Optic
Przemysł elektroniczny |

Europejski Bank Inwestycyjny wesprze polską spółkę

EBI podpisał umowę z polską firmą SDS Optic na kwotę do €10 mln, która zostanie przeznaczona na badania, rozwój i komercjalizację przełomowej platformy technologicznej inPROBE – podano w komunikacie prasowym.

„Naszą wizją jest pomoc w zwiększeniu przeżywalności na choroby nowotworowe oraz inne choroby przewlekłe o 30% do 2030 roku. Dążymy do tego, tworząc i wdrażając przełomowe technologie medyczne na styku i w połączeniu fotoniki, biologii molekularnej, immunochemii oraz bioinżynierii medycznej. Bez wątpienia pozyskane wsparcie finansowe Europejskiego Banku Inwestycyjnego znacząco przyspieszy nasz rozwój i pozwoli wprowadzać na rynek nowe aplikacje znacznie szybciej niż zakładaliśmy i na dużo większą skalę. To kolejny dowód zaufania, jaki otrzymujemy ze strony międzynarodowej i tak renomowanej Instytucji, po bardzo restrykcyjnej weryfikacji i akceptacji naszych wyników naukowych oraz technologii” – mówi Marcin Staniszewski, Prezes Zarządu SDS Optic, w komunikacie prasowym.

Opracowane przez SDS Opric urządzenie inPROBE umożliwia przyspieszenie diagnostyki nowotworu oraz zwiększenie precyzji i efektów zaawansowanych terapii nowotworowych. Finansowanie w ramach programu InvestEU ma pomóc w rozwoju działalności badawczo-rozwojowej polskiej firmy.

„Wspieranie rozwoju, badań i innowacji jest jednym z priorytetów Europejskiego Banku Inwestycyjnego I dlatego cieszy nas współpraca z SDS Optic, ambitną polską firmą specjalizującą się w opracowywaniu innowacyjnych urządzeń do diagnostyki medycznej. Finansowanie EBI umożliwi firmie dalszy dynamiczny rozwój i opracowywanie kolejnych technologii, które przyspieszą procesy diagnostyczne i będą wykorzystywane z korzyścią dla zdrowia pacjentów.”  – mówi prof. Teresa Czerwińska, wiceprezes EBI, w komunikacie prasowym.

Zgodnie z podpisaną umową, Europejski Bank Inwestycyjny wypłaci do 10 mln EUR polskiej spółce z siedzibą w Lublinie. Transakcja została zawarta w ramach programu InvestEU i ma na celu wsparcie rozwoju i komercjalizację najnowocześniejszej technologii diagnostyki i monitoringu biodetekcji fotonicznej inPROBE, czytamy w komunikacie prasowym. Należy dodać, że InvestEU ma na celu uruchomienie dodatkowych inwestycji o wartości ponad 372 mld euro w latach 2021–2027.

„Dzięki tej inwestycji wspieranej przez program InvestEU zwiększamy nasze zaangażowanie na rzecz poprawy jakości życia osób dotkniętych chorobą nowotworową. To porozumienie nie tylko podkreśla nasze wsparcie dla rozwoju innowacji w opiece zdrowotnej, ale także wzmacnia pozycję Europy w czołówce zaawansowanych technologii medycznych i najnowocześniejszych wyrobów medycznych” – mówi Paolo Gentiloni, Komisarz ds. gospodarki, w komunikacie.

EBI wierzy, że inwestycje w innowacje, badania i rozwój oraz kapitał ludzki, przełożą się na rozwoju gospodarczy dlatego w 2022 roku wsparcie Banku dla tego sektora na całym świecie wyniosło 17,93 mld EUR. W latach 2018 – 2022 EBI zainwestowało w ten sektor w Polsce 4,65 mld euro. Jak podkreślono, umowa z SDS Optic będzie wspierać zaawansowane prace badawcze w mniej rozwiniętym regionie UE pod względem dochodu na mieszkańca, podkreśli tym samym zaangażowanie EBI na rzecz sprawiedliwego wzrostu oraz spójności.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama