reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PGZ
Przemysł elektroniczny |

PGZ i Raytheon zacieśniają współpracę

Polska Grupa Zbrojeniowa i Raytheon zamknęły wrzesień zacieśnieniem współpracy w ramach II fazy programu Wisła. Tym samym spółki z konsorcjum PGZ-Wisła, czyli WZE S.A., OBR CTM S.A., PIT-RADWAR S.A., WZU S.A., HSW S.A i ZM „Tarnów” S.A oraz Raytheon, zawarły porozumienia określające warunki współpracy przy projektach komercyjnych realizowanych w ramach II fazy programu Wisła.

W II fazie programu spółki z Polskiej Grupy Zbrojeniowej będą nie tylko produkowały wyrzutnie Patriot M903, anteny IFF, kontenery wsparcia logistycznego, ale zbędą również zaangażowane w produkcję komponentów do Lower Tier Air and Missile Defense Sensor (LTAMDS).

„Podpisane porozumienia otworzą przed nami możliwość szerszego wejścia w łańcuch dostaw firmy Raytheon. Jest to szansa dla spółek PGZ na produkcję i serwisowanie komponentów systemu WISŁA nie tylko na potrzeby Sił Zbrojnych RP, ale również innych kontraktów naszego zagranicznego partnera. Stwarza to także okazję, znakomicie wykorzystywaną przez spółki PGZ, do podnoszenia własnych kompetencji i budowania przewagi konkurencyjnej. Jest też wyrazem dobrych partnerskich relacji, jakie udało nam się zbudować przy okazji realizacji pierwszej fazy programu Wisła" – mówi Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ S.A., w komunikacie prasowym.

„Jesteśmy dumni mogąc gościć Pana Prezesa Sebastiana Chwałka w naszej siedzibie w Tucson z tak ważnej okazji, jaką jest podpisanie porozumień dotyczących współpracy komercyjnej w ramach fazy II programu Wisła. Wspomniane spółki PGZ będą pierwszymi międzynarodowymi partnerami-dostawcami nowego produktu LTAMDS, przedłużając tym samym sprawdzone i udane relacje z fazy I programu Wisła. Podpisanie tych porozumień dodatkowo potwierdza długoterminowe zaangażowanie Raytheon w polski przemysł obronny oraz nasze zaufanie do PGZ w ramach naszego globalnego łańcucha dostaw” – mówi Caroline Touchstone, Dyrektor Polskich Programów w Raytheon, w komunikacie. 

PGZ podaje w aktualności, że w II fazie programu Wisła spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej będą realizowały umowy, w ramach których wyprodukowanych zostanie 48 wyrzutni Patriot M903 oraz podzespoły do 12 radarów – LTAMDS.

We współpracę z firmą Raytheon będą zaangażowane następujące spółki Konsorcjum PGZ-Wisła: 

  • Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A., 
  • PIT-RADWAR S.A., 
  • Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A., 
  • Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 S.A., 
  • Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A., 
  • Huta Stalowa Wola S.A.,
  • Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama