reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Biznes |

Intel wprowadza masową produkcję EUV do Europy

Fabryka Intela w Irlandii oficjalnie rozpoczęła produkcję na dużą skalę technologii Intel 4, która wykorzystuje technologię ekstremalnego ultrafioletu (EUV) jako pierwsza w Europie.

Fab 34 firmy Intel i technologia EUV odgrywają kluczową rolę w dążeniu Intela do osiągnięcia celu, jakim jest dostarczenie pięciu węzłów w ciągu czterech lat i zapoczątkowanie nowej generacji produktów.

"Jestem dumny z zespołu Intela, a także naszych klientów, dostawców i partnerów, którzy współpracowali z nami, aby ożywić ten moment i utrzymać nas na ścieżce powrotu do pozycji lidera procesów" – mówi Pat Gelsinger, dyrektor generalny Intela, w komunikacie prasowym. "Wyspa Krzemowa zawsze była podstawą naszej długoterminowej strategii, a dzisiejsze otwarcie Fab 34 przyczynia się do realizacji celu UE, jakim jest stworzenie bardziej odpornego i zrównoważonego łańcucha dostaw półprzewodników”.

Otwarcie Fab 34 w irlandzkim Leixlip, w połączeniu z planowanymi zakładem produkcji wafli Intela w niemieckim Magdeburgu oraz zakładem montażu i testowania we Wrocławiu, pomoże stworzyć pierwszy w swoim rodzaju kompleksowy, wiodący łańcuch wartości produkcji półprzewodników w Europie. 

"Działalność Intela w Irlandii jest kamieniem węgielnym naszej globalnej działalności produkcyjnej i ważną częścią budowania kompleksowego łańcucha wartości produkcji półprzewodników w Europie" – powiedział Keyvan Esfarjani, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. operacji globalnych w firmie Intel. "W miarę jak realizujemy naszą inwestycję o wartości 17 miliardów euro, jest to znaczący kamień milowy i sukces naszej działalności w Irlandii, który wprowadza najnowszą i najlepszą technologię Intel 4 wykorzystującą EUV do Fab 34, Irlandii i Europy". 

Uruchomiony w 2019 roku Fab 34 w Leixlip na zachód od Dublina to projekt składający się z dwóch fabryk. Intel zainwestował 17 milionów euro w rozwój nowej fabryki.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1