reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© GlobalFoundries
Przemysł elektroniczny |

GlobalFoundries może zainwestować 8 mld USD w Dreźnie

GlobalFoundries Inc. planuje zainwestować 8 mld USD, aby podwoić moce produkcyjne swojej fabryki chipów w Dreźnie, podała gazeta Handelsblatt.

Producent chipów stara się o taki sam poziom wsparcia rządowego, jaki otrzyma jego rywal Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. dla planowanego zakładu w Dreźnie. Tak powiedział gazecie dyrektor generalny firmy Thomas Caulfield.

Strategia GlobalFoundries zakłada rozbudowę zakładu w Dreźnie, ale wtedy, gdy warunki będą odpowiednie, co zależy od współpracy z klientami i niemieckim rządem, pisze Handelsblatt. 

Przypomnijmy, że latem tego roku TSMC potwierdziło budowę swojego zakładu w Dreźnie o wartości 10 mld euro (10,5 mld USD), a rząd niemiecki zobowiązał się do wsparcia inwestycji kwotą 5 mld euro. Więcej na ten temat Evertiq pisał tutaj: Jest zielone światło dla fabryki giganta w Dreźnie.

Na świecie trwa rywalizacja rządów o nowe fabryki chipów, za sprawą których poszczególne kraje chcą sobie zapewnić większą kontrolę nad produkcją komponentów o krytycznym znaczeniu dla globalnych łańcuchów dostaw.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama