reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Northvolt
Przemysł elektroniczny |

Northvolt zainwestuje w gigafabrykę w Kanadzie

Wczoraj, 28 października, Northvolt ogłosił, że na obrzeżach Montrealu, w kanadyjskiej prowincji Quebec uruchomi w pełni zintegrowaną gigafabrykę baterii litowo-jonowych, a także zakład recyklingu. Projekt otrzymał nazwę Northvolt Six i będą w nim wytwarzane ogniwa bateryjne o pojemności 60 GWh rocznie oraz katodowy materiał aktywny.

Firma twierdzi, że budowa pierwszego etapu projektu o mocy 30 GWh rozpocznie się jeszcze w 2023 roku, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to działalność operacyjna ruszy w 2026 roku. Ta część przedsięwzięcia pochłonie 5 mld USD i zaowocuje utworzeniem 3 000 nowych miejsc pracy. 

Projekt otrzymał silne wsparcie rządu Kanady i władz prowincji Quebec i będzie największą prywatną inwestycją w historii tego regionu, pisze Northvolt w komunikacie. 

„W trakcie siedmiu lat od powstania Northvolt przyświecał nam jeden cel – stworzenie nowego, zrуwnoważonego modelu produkcji baterii. Dziś wykonujemy kolejny ambitny krok, sprowadzając Northvolt do Kanady” – mówi Peter Carlsson, dyrektor generalny i współzałożyciel Northvoltu.

Northvolt Się będzie zasilany energią z hydroelektrowni w prowincji Quebec. Projektem pokieruje jako dyrektor generalny firmy – Paolo Cerruti.

„Northvolt Six ma ogromny potencjał. Nie tylko szybko zbuduje naszą zdolność do wprowadzania zrównoważonych baterii na rynki Ameryki Północnej, ale także sprawi, że Quebec będzie kluczowym aktorem w globalnej transformacji energetycznej. Dzięki dostępowi do energii odnawialnej i surowców, postrzegamy tę lokalizację jako idealną bazę dla pierwszej gigafabryki Northvolt poza Europą. Zależy nam na współpracy ze wszystkimi lokalnymi interesariuszami oraz władzami prowincji, aby Northvolt Six stał się podręcznikowym przykładem zrównoważonej inwestycji” – komentuje Paolo Cerrut, dyrektor generalny i współzałożyciel Northvoltu, w komunikacie prasowym. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama