reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Thorium Space
Biznes |

Thorium Space dąży do wejścia na GPW i globalnej ekspansji

Thorium Space, wiodący producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej, ogłosił nawiązanie strategicznej współpracy z Domem Maklerskim Navigator S.A. Jest to istotny krok w kierunku globalnej ekspansji polskiej spółki, a także jej debiutu na GPW w Warszawie.

"We wrześniu b.r., Zarząd Thorium Space S.A. zadecydował, że na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych zostanie wprowadzony przez Dom Maklerski Navigator. Władze firmy od dawna rozważały wejście na parkiet giełdowy, traktując ten etap jako naturalny rozwój działalności. Decyzja o nawiązaniu współpracy z Domem Maklerskim Navigator jest efektem wielomiesięcznych analiz rynku i realizacji dalszych planów w rozwoju strategii firmy, to także efekt zapowiadanych wielokrotnie przez władze Spółki podjęcia kroków w kierunku notowania na GPW w Warszawie" – mówi Ewa Poławska, Head of Communication Thorium Space S.A., w komunikacie prasowym.

Na wybór Domu Maklerskiego Navigator wpłynęło jego doświadczenie we wprowadzaniu spółek sektora kosmicznego na polski rynek giełdowy.

"Analizowaliśmy rynek od dawna i wiedzieliśmy, że prędzej czy później podejmiemy decyzję o wejściu na giełdę. Teraz jest właśnie ten moment, mamy dostęp do kapitału, a na rynku wyczuwalne jest duże zainteresowanie naszymi produktami i rozwiązaniami. Jednak, aby osiągnąć nasze cele, potrzebowaliśmy odpowiedniego partnera, który przeprowadzi nas przez ten proces" – wyjaśnia Artur Wyrzykowski, Dyrektor Finansowy CFO Thorium Space.

Thorium Space wskazuje w komunikacie, że aktualnie skupia się na rozwoju macierzy mikrofalowych wykorzystujących technologię AESA w pasmach radiowych Ku, Ka i E-Band oraz na produkcji gotowych modułów telekomunikacyjnych do płaskich terminali segmentu naziemnego FPA oraz satelitarnych payloadów komunikacyjnych do zastosowań na różnych orbitach LEO/MEO/GEO. Precyzyjne elektroniczne sterowanie wiązką fal radiowych zmniejsza znacząco możliwość przechwycenia przesyłanych danych oraz podnosi odporność na zakłócenia intencjonalne w stosunku do rozwiązań opartych o bardziej klasyczną technologię, co jest – jak podkreśla spółka – szczególnie ważne w sytuacji trwających wojny hybrydowej, konfliktów i napięć geopolitycznych, a także cyber zagrożeń.

Nawiązanie współpracy z Domem Maklerskim Navigator Thorium Space ocenia jako kolejny, istotny krok w kierunku debiutu spółki na giełdzie, a także jako strategiczny ruch firmy w kontekście globalizacji swoich rozwiązań oraz wzmocnienia współpracy z partnerami i wyjście na rynek globalny z zaawansowanymi układami scalonymi oraz gotowymi antenami satelitarnymi.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama