reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL
Biznes |

XTPL dąży do zagranicznej ekspansji

Na Tajwanie można zaobserwować wysoki popyt na urządzenia XTPL, dlatego polska spółka podpisała już umowę dystrybucyjną z tajwańską firmą Detekt. Trwają również negocjacje z jeszcze jednym dystrybutorem.

XTPL brało udział w tegorocznych targach Semicon Taiwan. Z tej okazji Filip Granek, prezes zarządu XTPL, udzielił wywiadu portalowi ISBtech, w którym zdradził, że spółka liczy na szereg korzyści biznesowych po tym międzynarodowym wydarzeniu:

„Spodziewamy się zwiększenia znajomości technologii XTPL w kluczowych dla nas na tym rynku branżach m.in. półprzewodników, microLED, OLED i microOLED” – tłumaczył Filip Granek w rozmowie z ISBtech.

Za sprawą targów Semicon Taiwan XTPL chciało wzmocnić swoją pozycję na rynku tajwańskim i – jak powiedział prezes zarządu XTPL – stworzyć szanse sprzedażowe dla wszystkich linii biznesowych spółki, w tym linii związanej z projektami mającymi na celu wdrożenie technologii XTPL na linie przemysłowe globalnych producentów elektroniki nowej generacji.

Filip Granek został zapytany przez ISBtech o nowe partnerstwa i ewentualne wzmocnienie obecności na tym rynku w przyszłości.

„Tak, podczas udziału XTPL na Tajwanie udało nam się nawiązać ważne partnerstwo i rozważamy wzmocnienie naszej obecności na tym rynku w przyszłości. Podpisaliśmy umowę dystrybucyjną z tajwańską firmą Detekt, która ma tutaj 20-letnie doświadczenie i dołączy do swojej oferty nasze urządzenia. Stanowi to znaczący krok w rozwijaniu obecności XTPL na Tajwanie, a negocjujemy jeszcze kolejną umowę dystrybutorską, w odpowiedzi na potencjalnie wysoki popyt na nasze urządzenia z tego rynku. Ponadto, udało nam się nawiązać kontakty z kilkoma innymi firmami, które wykazały zainteresowanie technologią XTPL i dostrzegły potencjał sprzedażowy naszych produktów”  – odpowiedział Filip Granek. 

Z wywiadu dowiadujemy się również, że w latach 2023-2026 XTPL planuje otwarcie własnego centrum sprzedażowego na Tajwanie.

„To inwestycja w długoterminową obecność na tym rynku, która wierzę, że umożliwi nam pozyskanie większej liczby klientów, a także pozwoli zaoferować im jeszcze lepszą obsługę. Wszystkie te kroki pokazują, że jesteśmy mocno zaangażowani w rozwijanie tutaj naszej obecności i nawiązywanie trwałych partnerstw, które przyczynią się do dalszego wzrostu działalności XTPL na dużym, istotnym rynku na Tajwanie” – wyjaśnia Filip Granek.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama