reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© InoBat
Przemysł elektroniczny |

InoBat inwestuje w Serbii

InoBat podpisał umowę z Ministerstwem Finansów Republiki Serbii oraz Gminą Cuprija na budowę gigafabryki zajmującej się produkcją i recyklingiem baterii.

Nową gigafabrykę nazwano projektem Lion. Będzie to drugi zakład InoBat w Europie Środkowo-Wschodniej, który ma zasilać rosnącą produkcję w ramach pilotażowej linii badawczo-rozwojowej InoBat Voderady i Giga Factory na Słowacji. 

Projekt Lion uzyskał od rządu Serbii wstępny pakiet zachęt w wysokości ok. 419 mln euro. Zakład będzie montował rozwiązania w zakresie magazynowania energii (ESS), a także akumulatory do pojazdów elektrycznych (EV).

"Wybraliśmy Cuprija jako drugą lokalizację InoBat w Europie Środkowo-Wschodniej ze względu na przyjazną i chętną do współpracy społeczność lokalną oraz zaangażowane i wykazujące inicjatywę władze gminy.  Kolejnym ważnym "plusem" miasta Cuprija jest potencjał współtworzenia naszej własnej rozproszonej inteligentnej sieci energetycznej i energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych na własne potrzeby” – mówił Marian Bocek, Co-Founder, President & CEO InoBat, w komunikacie prasowym. 

Ogłoszenie przez InoBat inwestycji zostało pozytywnie przyjęte przez inne firmy, które posiadają fabryki w Serbii.

"Bardzo się cieszymy, że InoBat zobowiązał się zainwestować w Serbii. Mamy 8 zakładów w tym kraju i cieszymy się na współpracę z InoBat. Witamy w Serbii!” – powiedział dr Jimmy Wong, dyrektor zarządzający na Europę w Minth Group.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1