reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ZF
Przemysł elektroniczny |

ZF podwoi inwestycje w Częstochowie

Zakład Elektroniki Grupy ZF w Częstochowie, w który zainwestowano dotąd 140 mln euro, planuje do końca 2026 r. podwojenie nakładów inwestycyjnych oraz rocznej wartości sprzedaży, sięgającej obecnie 250 mln euro - napisała Polska Agencja Prasowa, powołując się na słowa dyrektora zakładu, Krzysztofa Gablankowskiego.

"Zainwestowaliśmy już ponad 140 mln euro (…) i chcemy jeszcze to kontynuować – mamy nadzieję, że będzie to jeszcze raz tyle, i nie są to dalekosiężne scenariusze, ale coś, co mamy już konkretnie w ręce – będziemy się rozwijać" – powiedział Krzysztof Gablankowski cytowany przez PAP. 

ZF otworzyło Zakład Elektroniki w Częstochowie w 2018 roku. Od tamtej pory obiekt był już dwukrotnie rozbudowywany i dziś zatrudnionych jest w nim ponad 500 osób. W Częstochowie ZF produkuje rozwiązania elektroniczne dla motoryzacji, czyli m.in. najnowszej generacji kamery, radary, elektroniczne pompy hamulcowe, elektroniczne kontrolery poduszek powietrznych, kontrolery hamulców, kontrolery domeny ADAS.

Obecnie roczna wartość sprzedaży częstochowskiego zakładu ZF wynosi 250 mln euro. Jednak Gablankowski, jak pisze PAP, spodziewa się zwiększenia rocznej wartości sprzedaży w latach 2024-2025 do ok. 500 mln euro. 

ZF działa w Częstochowie już ponad 30 lat i ma tu łącznie trzy zakłady produkcyjne – Zakład Elektroniki, Zakład Produkcji Pasów Bezpieczeństwa i Zakład Produkcji Poduszek Powietrznych, a także Europejskie Centrum Usług Wspólnych. 

W Polsce ZF obecne jest w siedmiu lokalizacjach, w których zatrudnia w sumie ok. 11 000. osób. Fabryki ZF znajdują się jeszcze w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach, Gliwicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i w Częstochowie. ZF posiada również w Kraju nad Wisłą cztery centra inżynieryjne, gdzie zatrudnia ponad 1 500 specjalistów. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama