reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Umicore
Przemysł elektroniczny |

Znamy szczegóły dot. rozbudowy zakładu Umicore w Polsce

We wrześniu 2022 roku nastąpiło otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Umicore w Radzikowicach koło Nysy, a w marcu już informowaliśmy o podpisaniu umowy dotyczącej jego rozbudowy.

Przez dłuższy nie było wiadomo nic więcej poza tym, że rozbudowa ma ruszyć w II kwartale 2023 roku, a wykonawcą będzie firma Unibep, z którą podpisano kontrakt opiewający na 61,2 mln zł.

Teraz regionalny portal informacyjny – Nysa Nasze Miasto pisze, że zakład Umicore w Radzikowicach pod Nysą będzie się rozbudowywał na kolejnych 30 hektarach, dzięki uzyskaniu pozytywnej opinii środowiskowej ze strony burmistrza Nysy. 

Nysa Nasze Miasto podaje, powołując się na zamierzenia inwestora, że rozbudowa zakładu potrwa do 4 lat, a w pracach będzie uczestniczyło do 1,5 tysiąca pracowników.

Dzięki rozbudowie, zakład Umicore powiększy się o trzy budynku, z czego każdy będzie miał powierzchnię 20 tysięcy metrów kwadratowych. Przedsięwzięcie obejmie również budowę wewnętrznych dróg o długości 6,5 km oraz infrastruktury technicznej. 

Każdy z nowych budynków zostanie wyposażony w 10 nowych linii produkcyjnych, a także nowocześniejsze i bardziej wydajne piece do spiekania wyrobu. Rocznie zakład Umicore będzie mógł przerabiać ponad 200 tysięcy ton prekursorów i innych surowców.

Obecny zakład Umicore w Radzikowicach zajmuje obecnie 23 hektary, rozbudowa obejmie kolejne 30. Warto podkreślić, że w posiadaniu belgijskiej firmy jest jeszcze kilkanaście hektarów – Umicore jest właścicielem łącznie ponad 70 hektarów gruntów w Radzikowicach.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2