reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Polenergia eMobility
Przemysł elektroniczny |

W Polsce przybędzie ponad 30 nowych stacji ładowania

Polenergia eMobility ogłosiła, że wybuduje ponad 30 nowych, ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, które powstaną przy parkach handlowych należących do grupy Newgate Investment.

Artur Kalicki, Członek Zarządu Polenergii eMobility, uważa parki handlowe za naturalną przestrzeń do rozwoju infrastruktury szybkiego ładowania.

Zgodnie z umową podpisaną z Newgate Investment, Polenergia eMobility wyposaży w ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych parki handlowe, będące w portfelu firmy inwestycyjnej. Jak czytamy w komunikacie prasowym, aby zrealizować ten projekt, spółka planuje wybudować stacje szybkiego ładowania DC o mocy 150-300 kW oraz HUB-y ładowania, których moc będzie dostosowana do możliwości lokalnej sieci dystrybucyjnej.

„Budowa gęstej sieci stacji ładowania to niezbędne wsparcie dla procesu dekarbonizacji transportu, ale także odpowiedź na realne potrzeby właścicieli pojazdów elektrycznych. Poszukujemy miejsc, które są atrakcyjne dla naszych klientów. Parki handlowe to naturalna przestrzeń do rozwoju infrastruktury szybkiego ładowania. Dzięki nawiązanej współpracy, zielona energia z naszych stacji ładowania zasili tysiące pojazdów elektrycznych rocznie” – mówi Artur Kalicki, Członek Zarządu Polenergii eMobility.

Polenergia eMobility ma w tym momencie sieć 24 stacji, które składają się z 33 ogólnodostępnych punktów ładowania.

"Rozwijając nasze portfolio nieruchomości grupy w Europie Środkowo-Wschodniej, jesteśmy otwarci na innowacje i nowe potrzeby naszych najemców oraz klientów. Widzimy także ogromny potencjał we współpracy z Polenergią eMobility. Szczególnie, że energia, która zasila nowe stacje ładowania będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii, co wpisuje się w naszą strategię ESG" – mówi Robert Dudziński, Head of Asset Management Newgate Investment, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama