reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hitachi High Tech Kasado Area
Biznes |

"Znaczący postęp" w transakcji pomiędzy Hitachi i Thales

Thales i Hitachi Rail poczyniły znaczące postępy w kierunku sfinalizowania sprzedaży działalności Thales w zakresie systemów transportu naziemnego (GTS) firmie Hitachi Rail.

Obie firmy uzyskały "większość wymaganych zgód regulacyjnych" w celu sfinalizowania transakcji, czytamy w komunikacie prasowym firmy z 18 września. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Agencję Reutera 15 września, Hitachi zaoferowało sprzedaż pakietu obejmującego aktywa we Francji i Niemczech, a także swoją podstawową technologię kolejową, w celu uzyskania zgody antymonopolowej UE na zakup działalności kolejowej Thales za 1,7 mld EUR. Hitachi podobno "przedstawiło swoją ofertę Komisji Europejskiej 15 września, tego samego dnia, w którym wystąpiło o zgodę UE na transakcję, jak wynika z piątkowego zgłoszenia regulacyjnego UE".

W komunikacie prasowym stwierdzono ponadto, że Thales i Hitachi Rail są "przekonane, że transakcja ta będzie miała pozytywny wpływ na konkurencję i przyniesie korzyści klientom z branży sygnalizacji kolejowej i mobilności w Europie i na świecie". Mówi się, że obie strony kontynuują rozmowy z odpowiednimi organami i są zobowiązane do sfinalizowania tej transakcji w pierwszej połowie roku kalendarzowego 2024.

Hitachi Rail spodziewa się również, że wkrótce otrzyma decyzję w sprawie proponowanej transakcji od brytyjskiego organu antymonopolowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Rynków ("CMA").

Według Agencji Reutera, unijny organ ochrony konkurencji wyznaczył termin wydania decyzji na 6 listopada. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama