reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Polska prowadzi dochodzenie ws. OpenAI

Agencja Reutera donosi, że polski Urząd Ochrony Danych Osobowych prowadzi dochodzenie w sprawie wspieranego przez Microsoft OpenAI w związku ze skargą, że jego ChatGPT łamie przepisy Unii Europejskiej dotyczące ochrony danych osobowych, czyli RODO.

Agencja Reutera poprosiła firmę o komentarz w tej sprawi, jednak OpenAI nie udzieliło jeszcze odpowiedzi.

"Sprawa dotyczy naruszenia wielu przepisów o ochronie danych osobowych, dlatego poprosimy Open AI o odpowiedź na szereg pytań" – cytuje wypowiedź Jana Nowaka, prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Agencja Reutera.

Polski Urząd Ochrony Danych Osobowych powiedział, że skarżący, którego danych nie można ujawnić, wyraził swoje zażalenie, jakoby OpenAI nie poprawiło fałszywych informacji generowanych przez ChatGPT na jego temat.

Skarżący powiedział, że nie był w stanie dowiedzieć się, które z jego danych osobowych były przetwarzane przez firmę. Otrzymał za to wymijające i wprowadzające w błąd odpowiedzi na zadane pytania – pisze dalej Agencja Reutera.

W tekście zaznaczono również, że oprócz spraw związanych z prywatnością, firmy technologiczne, w tym Microsoft, OpenAI, Google i Stability AI, zostały ostatnio pozwane nie tylko za "zbieranie" materiałów chronionych prawem autorskim, ale i danych osobowych z całego Internetu w celu „szkolenia” ich systemów sztucznej inteligencji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama