reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Electrolux
Przemysł elektroniczny |

Electrolux znalazł kupca na swoją fabrykę w Memphis

Grupa Electrolux zgodziła się sprzedać za kwotę 61 mln USD w gotówce swój zakład produkcyjny w Memphis, stanie Tennessee, USA na rzecz amerykańskiej firmy inwestycyjnej.

Szwedzki producent sprzętu AGD zawarł wcześniej umowę zbycia fabryki z innym nabywcą, która jednak nie została sfinalizowana. Nowa umowa obejmuje przeprowadzenie badania due diligence przed zamknięciem transakcji, podczas którego kupujący może jeszcze rozwiązać umowę. Uzgodniona cena zakupu wynosi 61 mln USD, czyli około 675 mln SEK.

Electrolux spodziewa się, że zysk w wysokości 50 mln USD ze zbycia zostanie odnotowany jako pozycja jednorazowa, co pozytywnie wpłynie na dochód operacyjny obszaru biznesowego w Ameryce Północnej. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w czwartym kwartale 2023 roku.

Sprzedaż jest częścią wcześniej ogłoszonych działań grupy mających na celu zbycie aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością o łącznej potencjalnej wartości około 10 mld SEK (896,4 mln USD).

Electrolux zaprzestał produkcji w Memphis 30 czerwca 2022 r., a działalność została przeniesiona do nowego zakładu w Springfield w stanie Tennessee.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama