reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Redwood Materials
Przemysł elektroniczny |

Ekspansja Redwood w Europie

Redwood za sprawą przejęcia chce zwiększyć swoją obecność w UE. Celem firmy jest rozszerzenie swojej działalności w Europie, zdolności do recyklingu baterii, a także zacieśnienie współpracy z dostawcami, klientami i partnerami branżowymi.

Zakład Redux - zlokalizowany w Bremerhaven, położonym na niemieckim wybrzeżu Morza Północnego - jest przystosowany do osiągania 10 000 ton rocznej zdolności przetwarzania do recyklingu wielu formatów i chemii akumulatorów litowo-jonowych, czytamy w komunikacie prasowym.

Zakład jest przystosowany do recyklingu akumulatorów do pojazdów elektrycznych i rowerów elektrycznych, stacjonarnych systemów magazynowania i urządzeń konsumenckich, takich jak telefony komórkowe, laptopy i wiertarki elektryczne.

W ramach tego przejęcia Redwood powitał na pokładzie zespół około 70 pracowników technicznych, w tym inżynierów, chemików, metalurgów i materiałoznawców, którzy dołączą do już istniejącego zespołu w Europie. Ich doświadczenie w separacji mechanicznej ma pozwolić Redwoodowi na odzyskiwanie koncentratu metalu o wysokiej czystości, który jest krytycznym wkładem do produkcji materiałów akumulatorowych.

Technologia, którą stosuje Redux, umożliwia pozyskiwanie materiałów z baterii, w tym kobaltu, litu, niklu i manganu, ze wskaźnikiem odzysku przekraczającym 95%. Będzie to uzupełnienie tego, co Redwood osiągnął już w USA.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama