reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© DGTronik
Przemysł elektroniczny |

DGTronik stosuje wysoką ochronę przed ESD

Firma ze Straszyna stosuje ochronę przed elektrycznością statyczną (ESD) zgodnie z normą PN-EN 61340-5-1:2017-1.

„Dbamy o wysoką świadomość w temacie ESD wśród wszystkich pracowników w celu zapewnienia właściwych zabezpieczeń antystatycznych – każdy przechodzi odpowiednie szkolenia. Strefa chroniona przed ESD, czyli EPA, zorganizowana jest w sposób zapewniający właściwą ochronę: podłoga, regały, maszyny, stoły i maty robocze, które są na nich umieszczone, zostają odpowiednio uziemione i posiadają niezbędne atesty ESD. Wykorzystywane wózki i pojemniki transportowe, krzesła, a także narzędzia również posiadają stosowne atesty” – pisze DGTronik w przesłanym Evertiqowi komunikacie. 

W związku z wprowadzonymi zabezpieczeniami, dwa razy w roku przeprowadzany jest audyt strefy EPA w zakładzie DGTronik. 

Firma podkreśla, że kluczowym czynnikiem jest łańcuch dostaw, gdzie elementy elektroniczne dostarczane są do linii montażowej w specjalnych opakowaniach od producenta (opakowaniach uniemożliwiających bezpośredni kontakt człowieka z elementami elektronicznymi), dalej pobierane pobierane są przez maszynę SMT, często ze specjalnych szpul, w sposób uniemożliwiający ich dotykanie.

Wyroby firmy pakowane są standardowo w różową folię bąbelkową zabezpieczającą przed ESD, ale jeśli zaistnieje taka potrzeba, to są również dodatkowo zabezpieczane metalizowanymi woreczkami ochronnymi. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama