reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Presidency of the Republic of Turkiye via X
Biznes |

Erdogan zachęca Muska do inwestowania w Turcji

Anadolu, Turecka Agencja Prasowa, podała, że Tayyip Erdogan, podczas swojej wizyty w Nowym Jorku, spotkał się z Elonem Muskiem i zaprosił go do inwestowania w Turcji. Prezydent Turcji chciałby, żeby właściciel Tesli założył w jego kraju swoją siódmą fabrykę.

Spotkanie odbyło się w Domu Tureckim (zwanym również Turkevi Center) na Manhattanie. Podczas rozmowy Prezydent Turcji opowiadał Muskowi o "przełomach technologicznych Turcji, a także o wizji Cyfrowej Turcji i Narodowej Strategii dot. Sztucznej Inteligencji", podała Dyrekcja Komunikacji Turcji w oświadczeniu.

"Prezydent Erdogan stwierdził, że możliwości współpracy ze SpaceX mogą pojawić się dzięki podjętym krokom oraz tym, które zostaną podjęte w ramach programu kosmicznego Türkiye", napisano dalej.

Musk w odpowiedzi na zaproszenie Erdogana zdradził, że wielu tureckich dostawców już współpracuje z Teslą i że Turcja jest jednym z najważniejszych kandydatów do budowy kolejnej fabryki.

Erdogan chciałby współpracować z Muskiem nie tylko w zakresie również Tesli, ale również w ramach usług satelitarnych Starlink firmy SpaceX, a także w zakresie sztucznej inteligencji. Anadolu pisze, że Musk również chce podjąć współpracę z władzami tureckimi, by uzyskać niezbędną licencję na oferowanie usług satelitarnych Starlink w Turcji.

Agencja Reutera poprosiła Muska o komentarz w tej sprawie, jednak nie otrzymała jak dotąd odpowiedzi. 
Elon Musk zapowiedział w maju, że prawdopodobnie do końca tego roku Tesla dokona wyboru lokalizacji dla nowej fabryki. 

Czy będzie to jednak Turcja? Warto przytoczyć w tym miejscu słowa napisane przez Agencję Reutera: 

„Opisując siebie jako absolutystę wolności słowa, Musk spełnił niektóre żądania tureckiego rządu dotyczące cenzurowania treści w tym kraju. W innych przypadkach firma zajmująca się mediami społecznościowymi sprzeciwiła się nakazom tureckich sądów.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama