reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© SAAB
Biznes |

Saab inwestuje 75 mln euro w niemiecką firmę

Saab zawarł strategiczne partnerstwo z Helsing, niemiecką firmą z sektora obronnego, która specjalizuje się w technologiach oprogramowania opartych na sztucznej inteligencji. Równocześnie szwedzkie przedsiębiorstwo przeznaczyło 75 mln euro na zakup 5% udziałów w tej firmie.

Założona w 2021 r. firma Helsing GmbH rozwija możliwości oparte na sztucznej inteligencji, koncentrując się na oprogramowaniach, co doprowadziło do błyskawicznego przyjęcia jej na rynku w całej Europie. Firma ma biura w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji i zatrudnia 220 pracowników.

Partnerstwo opiera się na umowie o współpracy, łączącej możliwości AI Helsing z gamą rozwiązań Saaba.

Zgodnie ze strategią rozwoju Saaba, firma stara się zwiększyć swoje możliwości poprzez przejęcia i strategiczne partnerstwa z firmami specjalizującymi się w nowych technologiach. 

Współpraca pomiędzy Saabem a firmą Helsing rozpocznie się od działań w zakresie walki elektronicznej i zdolności obserwacyjnych dla myśliwców, a także innych czujników oraz aplikacji dowodzenia i kontroli we wszystkich domenach.

"Inwestycja w firmę Helsing stanowi kolejny kamień milowy w zaangażowaniu Saaba w dalsze wzmacnianie naszych możliwości i ciągłe ulepszanie portfolio, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów. Wraz z niedawnymi przejęciami BlueBear w Wielkiej Brytanii i CrowdAI w USA, wspiera ona również naszą międzynarodową strategię rozwoju, ponieważ staramy się zapewnić Saabowi dobrą pozycję na strategicznych rynkach" – mówi Micael Johansson, prezes i dyrektor generalny Saaba, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama