reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kontron
Przemysł elektroniczny |

Kontron przejmuje Altimate

W poniedziałek, 18 września, Kontron ogłosił przejęcie Altimate, rumuńskiej firmy zajmującej się rozwiązaniami w zakresie mobilności miejskiej i międzymiastowej. W 2022 roku rumuński Altimate wygenerował przychody w wysokości 19,6 mln euro i EBITDA w wysokości 1,8 mln euro. Kontron podał w komunikacie prasowym, że cena zakupu wyniosła 11,64 mln euro.

Założona w 1959 roku firma z siedzibą w Augsburgu widzi w tym przejęciu wzmocnienie swojego rozwijającego się segmentu działalności "Oprogramowanie + Rozwiązania". Altimate jest bowiem liderem na rynku rozwiązań w zakresie mobilności miejskiej i międzymiastowej z ponad 20-letnim doświadczeniem, który oferuje oprogramowanie i rozwiązania do kontroli ruchu miejskiego, automatycznego pobierania opłat, rozwiązań w zakresie opłat drogowych i rozwiązań w zakresie wykroczeń drogowych. 

Kontron podkreśla, że Altimate ma zróżnicowane portfolio, które obsługuje szeroką bazę klientów w różnych obszarach, takich jak lotniska, porty morskie, transport publiczny i opłaty drogowe. Rumuńska firma zatrudnia 191 pracowników, głównie inżynierów oprogramowania z doskonałą znajomością inteligentnych rozwiązań drogowych. Działa obecnie w Rumunii oraz w Polsce i Bułgarii. 

„W przyszłości głównym celem będą projekty typu "oprogramowanie jako usługa" i "infrastruktura mobilności jako usługa". Wysokie synergie wynikają z integracji z naszą działalnością transportową w celu wprowadzenia na rynek tych komplementarnych produktów oprogramowania w całej Europie. W 2024 r. spodziewamy się ponad 25 mln euro przychodów przy marży EBITDA przekraczającej 3 mln euro” – pisze Kontron w komunikacie prasowym. 

Kontron widzi w tym przejęciu kolejny krok w kierunku rozszerzenia szybko rozwijającego się, wysokomarżowego segmentu biznesowego "Oprogramowanie + Rozwiązania", który stanowi obecnie poniżej 20% przychodów firmy. Jednak wraz z niedawnymi przejęciami i istniejącą działalnością transportową i susietec, do 2025 r. firma spodziewa się, że stanie się on największym segmentem, a do 2027 r. jego udział w przychodach przekroczy 50%.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2