reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Electrolux
Przemysł elektroniczny |

Electrolux sprzedaje fabrykę na Węgrzech

Grupa Electrolux zbyła swój zakład produkcyjny w węgierskiej miejscowości Nyíregyháza na rzecz szwedzkiego producenta pomp ciepła Qvantum za kwotę 38 mln EUR (około 455 mln SEK).

Firma twierdzi, że zysk w wysokości około 25 mln EUR (około 300 mln SEK) zostanie odnotowany jako jednorazowy element, który pozytywnie wpłynie na dochód operacyjny w jej "europejskim obszarze biznesowym" w trzecim kwartale 2023 roku.

Sprzedaż jest częścią działań Grupy Electrolux mających na celu zbycie aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością o łącznej potencjalnej wartości 10 mld SEK. Należy dodać, że firma po raz pierwszy ogłosiła decyzję o zaprzestaniu produkcji w Nyíregyháza na początku 2023 r. i od tego czasu badała różne możliwości zbycia swoichobiektów podmiotom zewnętrznym.

Nabywcą jest firma Qvantum – szwedzki producent wysokiej jakości elektrycznych pomp ciepła. Spośród kilku zainteresowanych stron, Qvantum zostało uznane za najbardziej odpowiedniego nabywcę. Przy wyborze Electrolux brał pod uwagę różne czynniki, w tym plany szybkiego uruchomienia nowej działalności produkcyjnej w zakładzie. Nie bez znaczenia pozostał również fakt, że Qvantum wyraziło zainteresowanie, by zaoferować niektórym pracownikom Grupy Electrolux określone stanowiska w fabryce.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2