reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Zakład kolejnej chińskiej firmy otwarty na Węgrzech

Jak podaje Węgierska Agencja Promocji Inwestycji (HIPA), w wyniku inwestycji typu greenfield o wartości 15 mln EUR, PEX Automotive Systems Kft. i Baolong Holdings Europe Kft. utworzyły nowy zakład produkcyjny w Szigetszentmiklós.

Oprócz produkcji tradycyjnych produktów firmy, takich jak sygnały zużycia hamulców i kable, wytwarzane będą produkty związane z e-mobilnością i inteligentną motoryzacją.

Założona w 1997 roku firma Shanghai Baolong Automotive Corporation (Baolong) jest jednym z największych chińskich dostawców motoryzacyjnych, który posiada zakłady produkcyjne w Chinach, USA, na Węgrzech i w Niemczech. Węgierska obecność Grupy stała się teraz bardziej znacząca, ponieważ dwie jej spółki zależne, PEX Automotive Systems Kft. i Baolong Holding Europe Kft. otworzyły nowy zakład produkcyjny w Szigetszentmiklós.

W ramach inwestycji typu greenfield o wartości 15 mln EUR, która ma na celu stworzenie 35 nowych miejsc pracy, powstała hala produkcyjna o powierzchni 7 500 m2, powierzchnia biurowa o powierzchni 2 160 m2 oraz powierzchnia magazynowa o powierzchni 1 600 m2.

Firma planuje uczynić z zakładu w Szigetszentmiklós europejskie centrum swojego działu czujników samochodowych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1