reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hisense
Przemysł elektroniczny |

Hisense Europe otwiera trzecią fabrykę w Valjevo

Hisense ogłosiło na swoim portalu inwestycję 45 milionów euro w nową fabrykę do produkcji nowoczesnych urządzeń chłodniczych w Valjevo. W nowej fabryce Valjevo 3 będą produkowane lodówki side-by-side pod markami Hisense, Gorenje i Asko, głównie na eksport na rynki europejskie. W ceremonii zakończenia budowy i oficjalnego otwarcia fabryki wzięła udział premier Serbii Ana Brnabić.

Gorenje działa w Valjevo od 17 lat, zapewniając ponad 1750 miejsc pracy mieszkańcom Valjeva i regionu Kolubara. Otwarcie nowej fabryki oznacza zatrudnienie dodatkowego 1000 pracowników w ciągu najbliższych trzech lat. Fabryka znajduje się obok istniejącej na terenie o powierzchni 45 000 m², mieszcząc nowoczesną halę produkcyjną o powierzchni 30 000 m², magazyny i nowoczesną stołówkę dla pracowników.

Podczas ceremonii otwarcia Hanson Han, dyrektor generalny grupy Hisense Europe, wyraził swoje uznanie: "Ta fabryka stanowi znaczącą inwestycję i jest świadectwem naszego niezachwianego zaangażowania w tę społeczność, ten kraj i rynek europejski. Poza naszymi przedsięwzięciami biznesowymi, wierzymy w oddanie społeczności, która nas przyjęła i sprawiła, że czujemy się jak w domu. Uznając naszą odpowiedzialność społeczną, przekazaliśmy znaczne darowizny na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców tego regionu. Z tej okazji chciałbym wyrazić wdzięczność rządowi Republiki Serbii. Ich wsparcie i zrozumienie znaczenia tego projektu były kluczowe dla urzeczywistnienia dzisiejszego wydarzenia. Dziękuję wszystkim za udział w tej niezwykłej podróży i z niecierpliwością czekam na przyszłość wypełnioną wspólnym sukcesem i pomyślnością".

Od czasu otwarcia pierwszej fabryki w Valjevo wyprodukowano ponad 10 milionów urządzeń, przy czym liczba jednostek wyprodukowanych w samym 2022 roku przekroczyła 953 000. 92% całkowitej produkcji jest przeznaczone na eksport, co umacnia pozycję tej fabryki jako jednego z największych eksporterów w Serbii.

"To dla mnie wielka przyjemność, że mogę być dziś w Valjevo i uczestniczyć w obchodach kolejnego niezwykle ważnego dnia dla Valjeva, ale także dla Serbii" - powiedziała premier Serbii, Ana Brnabić. "Grupa Hisense zatrudni prawie 3 tysiące pracowników w Serbii w nadchodzącym okresie, co jest naprawdę istotne. Jestem niezmiernie wdzięczna Grupie Hisense za okazanie w ten sposób wielkiego szacunku i zaufania Republice Serbii, ale przede wszystkim naszym ludziom - ich jakości, wiedzy, wartości i dyscyplinie, ich potencjałowi w tworzeniu wspólnej wartości dodanej, którą będziemy eksportować stąd w Valjevo na całą Europę i cały świat" - podkreśliła premier podczas ceremonii otwarcia.

Gorenje jest częścią międzynarodowej korporacji Hisense, globalnego producenta elektroniki użytkowej i sprzętu AGD, zatrudniającego ponad 100 000 pracowników na całym świecie i 10 000 w Europie. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2