reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ICAPE Group
PCB |

ICAPE nabiera rozpędu w Niemczech, przejmuje PRINCITEC

ICAPE Group, globalny dystrybutor technologii obwodów drukowanych (PCB), 13 września 2023 oznajmił w swoim ogłoszeniu prasowym przejęcie 100% kapitału PRINCITEC, dostawcy PCB.

Od 2004 roku firma PRINCITEC, z siedzibą w pobliżu Dusseldorfu, zakres usług technicznych, zaopatrzeniowych i jakościowych związanych z dystrybucją obwodów drukowanych.  Z bazą 35 aktywnych klientów, zlokalizowanych głównie w Niemczech, PRINCITEC wygenerował w 2022 r. przychody w wysokości 6,5 mln euro, przy marży brutto wynoszącej około 25,5%.

Dzięki tej operacji ICAPE Group kontynuuje dywersyfikację źródeł zaopatrzenia, wzmacniając w ten sposób swoją zdolność logistyczną. Po przejęciu HLT ogłoszonym pod koniec maja 2023 r., ten zabieg wzmacnia również pozycję ICAPE Group na rynku niemieckim, głównym rynku obwodów drukowanych w Europie.

Yann DUIGOU, CEO ICAPE Group, stwierdził: "Wraz z przejęciem PRINCITEC realizujemy przyspieszenie naszej strategii wzrostu zewnętrznego, koncentrując się na synergiach dostawczych i handlowych oraz optymalizacji kosztów. PRINCITEC posiada wszystkie aktywa niezbędne do wygenerowania organicznego wzrostu po integracji z naszą Grupą. Ponadto doświadczony zespół, solidna sieć dostawców i portfolio klientów obejmujące wiele różnych branż wzmocnią naszą pozycję w Niemczech, jednym z wiodących rynków na świecie. Nasza lista potencjalnych przejęć pozostaje bardzo silna i prowadzimy rozmowy na zaawansowanym stopniu z podmiotami ze wszystkich obszarów geograficznych, co pozwoli nam podtrzymać nasz cel w postaci 30 mln euro dodatkowych przychodów w tym roku".

Podobnie jak niedawne przejęcie HLT, transakcja ta jest przeprowadzana przez spółkę zależną ICAPE Deutschland Gmbh i jest w 100% finansowana gotówką. 9 członków zespołu PRINCITEC wzmocni również lokalną spółkę zależną Grupy.

Bernhard TSCHAMPEL, dyrektor zarządzający PRINCITEC, dodał: "Grupa ICAPE, oprócz pozycji wiodącego podmiotu na naszym rynku, posiada zbiór wartości zgodnych z naszym DNA, skoncentrowanych na jakości produktów i relacjach z klientami. Dzięki temu partnerstwu nasi klienci będą mogli w pełni korzystać z siły nabywczej ICAPE i unikalnej platformy logistycznej, co doprowadzi do wzmocnienia jakości usług świadczonych przez nasze zespoły. Z radością oczekujemy współpracy z niemiecką spółką zależną Grupy w celu wykorzystania potencjalnych synergii między naszymi dwoma podmiotami".


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama