reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Kontron Transportation Group
Biznes |

Kontron z nowym kontraktem w Rumunii

Kontron i Thales GTS România S.R.L. podpisały 13 września nowe kontrakty „o wartości dwucyfrowej liczby milionów” na wdrożenie nowego systemu GSM-R (Global System for Mobile Communication - Railway) w Rumunii, podano w komunikacie prasowym.

Kontrakt określa się kamieniem milowym w dalszym rozwoju kolei w Rumunii. Dzięki temu projektowi komunikacja kolejowa zostanie rozszerzona. Zwiększy się bezpieczeństwo ruchu komercyjnego na liniach kolejowych "Lugoj - Timisiora East" i "Cluj Napoca-Oradea-Episcopia Bihor".

Prace wdrożeniowe już się rozpoczęły i potrwają trzy lata.  

"Ten przełomowy projekt przyniesie wiele korzyści kolejom i pasażerom w Rumunii. Pokazuje, że GSM-R jest nadal wybieraną technologią, gdy wdrażane są obecnie krytyczne sieci kolejowe. Podczas gdy Kontron i cała branża zaczynają uważniej przyglądać się FRMCS, jest to dobra okazja do zademonstrowania naszych kompleksowych kompetencji w zakresie GSM-R" – mówi Bernd Eder, CEO w Kontron Transportation i EVP Transportation w Kontron Group, w komunikacie prasowym.

"Cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju kolei w Rumunii. Dzięki Kontron Transportation mamy odpowiedniego partnera do wdrożenia najnowocześniejszego systemu komunikacji kolejowej" – mówi Claudiu-Vasile Seicean, CEO Thales GTS România i prezes Rumuńskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kolejowego.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama