reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IntuitiveSurgical
Biznes |

Synektik z kolejnym zamówieniem i blisko rekordu

Synektik podpisał znaczącą umowę z Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, informuje spółka w raporcie.

Podpisana umowa opiewa na 8,7 mln zł i dotyczy dostaw materiałów zużywalnych do systemu robotycznego dla chirurgii małoinwazyjnej da Vinci. Umowa będzie realizowana przez 12 miesięcy. 

Jest to kolejny duży kontrakt podpisany przez Synektik w tym roku. Polska spółka zakłada, że w IV kwartale 2023 roku utrzyma pozytywną dynamikę wzrostu. Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika, zauważył w rozmowie z portalem Inwestorzy.tv, że będzie to rekordowy rok dla spółki, a w niektórych obszarach być może nawet możliwe będzie osiągnięcie jeszcze wyższej rentowności.

„Ta wartość na koniec czerwca wynosiła ponad 164 mln zł i zakładamy, że w perspektywie kolejnych miesięcy zostanie ona zamieniona na przychody ze sprzedaży. Reasumując, możemy się spodziewać utrzymania dynamik z poprzednich kwartałów, co się przełoży na rekordowy rok, jeżeli chodzi o wyniki finansowe grupy Synektik" – powiedział Dariusz Korecki, wiceprezes Synektika, w rozmowie z portalem Inwestorzy.tv. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1