reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Corporation
Biznes |

Budowa centrum R&D Intela w Gdańsku zakończona

Pod koniec 2020 roku Intel rozpoczął budowę nowego centrum badawczo-rozwojowego w Gdańsku. Inwestycja dobiega powoli końca, gdyż prace budowlane zostały już zakończone, a jak donosi portal Trojmiasto.pl - niebawem zaczną się tam wprowadzać pracownicy.

Lokalny portal informacyjny pisze, że centrum w Gdańsku to drugi po USA największy tego typu ośrodek firmy Intel na świecie. W nowym budynku znajdzie się miejsce dla nawet 2 tysięcy pracowników, koncentrujących się na nowych technologiach dedykowanych głębokich sieci neuronowych, dźwięku, grafiki, centrów danych, przetwarzania w chmurze, sztucznej inteligencji oraz pojazdów autonomicznych.

Nowe centrum badawczo-rozwojowe jest szóstym budynkiem Intela na jego gdańskim kampusie. Budynek ma pięć pięter i 27,5 tys. mkw powierzchni – w tym 800 mkw przeznaczonych na cele badawcze. 

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (Program Operacyjny Inteligentny Rozwój) wsparł projekt Intela kwotą 57,1 mln zł. Amerykański gigant zainwestował w sumie 326,5 mln zł w powodzenie projektu. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1