reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple
Przemysł elektroniczny |

iPhone 12 wycofany we Francji

Francuskie media podają, że iPhone 12 został we wtorek wycofany ze sprzedaży przez tamtejszą Krajową Agencję Częstotliwości (ANFR). Powodem tej decyzji było przekroczenie o 1,74 W/kg dopuszczalnych wartości emitowanych fal elektromagnetycznych, które są pochłaniane przez organizm człowieka.

Korespondentka Polskiej Agencji Prasowej z Paryża – Katarzyna Stańko donosi, powołując się na wywiad Jeana-Noela Barrota, ministra ds. cyfryzacji i telekomunikacji w rządzie francuskim, udzielonego dziennikowi „Le Parisien”, że ANFR powiadomiło Apple’a o tymczasowym wycofaniu ze sprzedaży jego produktu, a amerykańska firma musi rozwiązać problem polegający na aktualizacji oprogramowania. Na dostosowanie się Apple ma piętnaście dni. 

W większości przypadków producenci telefonów po otrzymaniu formalnego wezwania planują aktualizację swoich urządzeń, aby uniknąć wycofania ich z obrotu. Zdaniem Barrota wniosek o wycofanie mógłby zostać rozszerzony nawet o rynek europejski – pisze Katarzyna Stańko, Korespondentka Polskiej Agencji Prasowej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1