reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BMZ Group
Przemysł elektroniczny |

BMZ rozszerza działalność na Macedonię Północną

Specjalizująca się w produkcji akumulatorów litowo-jonowych Grupa BMZ kontynuuje ekspansję, zakładając swój piąty globalny zakład produkcyjny, tym razem w Macedonii Północnej.

4 września 2023 r. w siedzibie BMZ w Karlstein w Niemczech, przedstawiciele rządu Macedonii Północnej i BMZ podpisali umowę obejmującą plany ekspansji BMZ i zobowiązanie kraju do udzielenia odpowiednich dotacji gospodarczych.

BMZ twierdzi, że rozpocznie działalność w wynajętym budynku w Skopje, ale jednocześnie rozpocznie również budowę inwestycji typu greenfield w Technologicznej Strefie Rozwoju Przemysłowego "Skopje 2". 

Zgodnie z długoterminowym planem biznesowym, obowiązującym do końca 2028 r., BMZ zamierza uruchomić trzy jednostki - porównywalne z jednostkami BMZ w niemieckiej centrali, w tym logistykę i administrację, obsługujące 60 linii produkcyjnych i zapewniające ponad 600 nowych miejsc pracy w kraju.

BMZ rozpoczęło już rekrutację na stanowiska, a w szczególności poszukuje doświadczonych pracowników operacyjnych oraz specjalistów posiadających wiedzę i doświadczenie w następujących obszarach: Proces, Industrializacja, Elektronika, Inżynieria Elektryczna i Mechaniczna.

Firma powołała również Jelicę Ivanovską na stanowisko dyrektora generalnego BMZ North Macedonia. Jelica jest profesjonalistką biznesową z 20-letnim doświadczeniem w obszarze zarządzania ogólnego, operacyjnego, a także rozwoju pracowników i organizacji w międzynarodowych firmach działających w różnych branżach.

Decyzja o utworzeniu nowego zakładu produkcyjnego w Macedonii Północnej była podyktowana możliwościami rozwoju, ale także niedoborem wykwalifikowanych pracowników w Niemczech i w Polsce. W swoim biznesplanie BMZ stwierdza, że zainwestuje zarówno w nowe linie, jak i przeniesie linie produkcyjne z zakładów w Niemczech i Polski do Macedonii Północnej o różnych poziomach automatyzacji. BMZ podkreśla jednak, że w związku z tym krokiem nie planuje żadnej redukcji zatrudnienia, ani w Niemczech, ani w Polsce. Wręcz przeciwnie, planowany jest dalszy wzrost w tych lokalizacjach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1