reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Kolejny chiński dostawca inwestuje na Węgrzech

PEX Automotive Systems Kft. i Baolong Holdings Europe Kft. dokonały inwestycji typu greenfield o wartości 15 mln euro na Węgrzech i oficjalnie otworzyły już nowy zakład produkcyjny w Szigetszentmiklós.

W nowym zakładzie produkcyjnym w Szigetszentmiklós będą produkowane tradycyjne produkty firmy, takie jak sygnały zużycia hamulców i kable, a także produkty związane z e-mobilnością i inteligentną motoryzacją. HIPA twierdzi, że w ramach inwestycji można spodziewać się utworzenia 35 nowych miejsc pracy.

Dzięki inwestycji o wartości 15 mln euro powstała hala produkcyjna o powierzchni 7 500 m2, powierzchnia biurowa ( 2 160 m2), a także powierzchnia magazynowa (1 600 m2).

Projekt miał na celu uczynienie z zakładu w Szigetszentmiklós europejskiego centrum działu czujników samochodowych firmy.

Przypomnijmy, że założona w 1997 roku firma Shanghai Baolong Automotive Corporation (Baolong) jest jednym z największych chińskich dostawców motoryzacyjnych, który posiada zakłady produkcyjne w Chinach, USA, na Węgrzech i w Niemczech. Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego Szigetszentmiklós przez dwie jej spółki zależne, PEX Automotive Systems Kft. i Baolong Holding Europe Kft., wzmacnia znaczenie węgierskiej lokalizacji grupy. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama