reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Dwie duże inwestycje Boscha na Węgrzech

Firma Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. Chce do połowy 2025 roku zrealizować dwie inwestycje o łącznej wartości 48 mln euro w swoim zakładzie w Miszkolcu.

Pierwsza inwestycja opiewa na 12 mln euro i jest ukierunkowana na dalszy rozwój oraz testowanie napędów elektrycznych. Druga zaś o wartości 36 mln euro będzie dotyczyła zwiększenia mocy produkcyjnych. Dzięki obu przedsięwzięciom Bosch utworzy 170 nowych miejsc pracy w Miszkolcu. 

Węgierski oddział Boscha – Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. – został założony w 2003 roku, a jego główna siedziba znajduje się w Miszkolcu. W czwartym co do wielkości mieście Węgier znajdują się trzy oddziały firmy, czwarty zlokalizowany jest nieopodal w Felsőzsolcy.

Firma twierdzi, że inwestycja w fabrykę komponentów motoryzacyjnych ma na celu wzmocnienie jej działań rozwojowych firmy w zakładzie, w tym odpowiednich kompetencji i powiązanej infrastruktury produkcyjnej. Poza tym, inwestycja powinna przyczynić się do stworzenia jeszcze silniejszej synergii pomiędzy działaniami związanymi z rozwojem produktów i procesów oraz obszarami produkcyjnymi.

Dzięki wartej 12 mln euro inwestycji zostanie wzmocniony nacisk na badania i rozwój nad układami napędowymi do rowerów elektrycznych nowej generacji, a także nad silnikami klimatyzacji, pompami obiegowymi i zaworami dla przemysłu motoryzacyjnego. HIPA podaje, że Bosch przewiduje w tym celu również zwiększenie zatrudnienia o 60 nowych pracownikow, spośród których 45 zostanie przeznaczona dla osób wysoko wykwalifikowanych.

Z kolei druga inwestycja, warta 36 mln euro, zwiększy wydajność linii montażowych dla nowej generacji kilku typów produktów (silnik dmuchawy klimatyzacji, wentylator chłodzący silnik, napęd eBike) w zakładzie w Miszkolcu i stworzy moce produkcyjne dla nowo opracowanych produktów. Tutaj przewidziano utworzenie 110 nowych miejsc pracy poprzez przesunięcia w ramach dywizji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama