reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saab
Przemysł elektroniczny |

Saab przejmuje BlueBear

31 sierpnia Saab ogłosił w swoim oświadczeniu prasowym przejęcie BlueBear Systems Group Ltd z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Nabycie wszystkich udziałów w BlueBear jest częścią strategii międzynarodowego rozwoju Saaba na kluczowych rynkach, w tym w Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. BlueBear jest globalnym dostawcą autonomicznych systemów swarm opartych na sztucznej inteligencji do złożonych zastosowań obronnych i bezpieczeństwa. BlueBear zatrudnia 65 pracowników w swoim zakładzie zlokalizowanym poza Bedford, a jego obroty w 2022 roku mają wynieść 8 milionów funtów.

BlueBear wniesie wkład w istniejące działania Saaba na całym świecie, a Saab skorzysta z wiedzy BlueBear w zakresie autonomii robotów swarm, a także systemów dowodzenia i kontroli.

"To przejęcie jest kolejnym krokiem wspierającym naszą międzynarodową strategię rozwoju, ponieważ staramy się zapewnić Saabowi dobrą pozycję na kluczowych rynkach i utrzymać naszą przewagę konkurencyjną. BlueBear, jako wiodący na świecie dostawca autonomicznych systemów swarm opartych na sztucznej inteligencji do złożonych zastosowań związanych z obronnością i bezpieczeństwem, dobrze wpisuje się w nasze podejście polegające na wykorzystywaniu nowych technologii w dziedzinie systemów autonomicznych i sztucznej inteligencji" – mówi Micael Johansson, prezes i dyrektor generalny Saab.

Dzięki przejęciu BlueBear stanie się dla Saaba centrum szybkiego rozwoju koncepcji, zapewniającym specjalistyczną wiedzę i zwiększającym skalę innowacji.

"Dla BlueBear jest to ważny krok w naszej podróży, ponieważ teraz idziemy naprzód jako część Saab. Widzimy nowe możliwości w zakresie autonomii morskiej, powietrznej i lądowej, integracji ładunku, dowodzenia i kontroli nowej generacji, chmur obronnych opartych na sztucznej inteligencji, a także platform nowej generacji" – mówi dr Yoge Patel, dyrektor generalny BlueBear.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama