reklama
© InnoEnergy
Biznes |

Ponad 140 mln euro dla EIT InnoEnergy

EIT InnoEnergy pozyskało w ostatniej niepublicznej emisji akcji ponad 140 mln euro kapitału. Jak podaje firma w komunikacie, inwestorami w tej rundzie zostały zarówno nowe podmioty (Societe Generale, Santander CIB, PULSE – CMA CGM Energy Fund, Grupa Renault, Stena Recycling oraz NIIT), jak i dotychczasowi akcjonariusze (Siemens Financial Services, Schneider Electric, Capgemini, Grupa Volkswagen, ING, Koolen Industries, Grupa IDEC oraz Engie).

Pozyskane środki firma ma przeznaczyć na zwiększenie potencjału inwestycyjnego w nowe spółki, dalszy rozwój dotychczasowych 200 spółek portfelowych, przyspieszenie skutecznego wprowadzania na rynek nowych podmiotów przemysłowych (company builders), wykorzystanie szans rynkowych w zmieniającym się otoczeniu regulacyjnym, a także wzmocnienie ekspansji w USA.

„Nowa emisja akcji InnoEnergy zakończyła się sukcesem. Do grona naszych inwestorów dołączyli nowi globalni gracze, a kilku dotychczasowych akcjonariuszy zwiększyło swoje zaangażowanie. Pozyskane przez nas środki pozwolą podwoić nasz dotychczasowy potencjał inwestycyjny. Transformacja energetyczna nabiera tempa w Europie i na świecie, a w wielu zachodnich gospodarkach obserwujemy przyśpieszenie reindustrializacji. To szansa dla InnoEnergy, naszych spółek portfelowych i partnerów z naszego ekosystemu. Jesteśmy gotowi na tę podróż! Od 2010 roku niezmiennie osiągamy założone cele” – podkreśla Marcin Wasilewski, CEO InnoEnergy Central Europe, w komunikacie prasowym.

EIT InnoEnergy pisze, że inwestuje na wczesnym etapie w innowacyjne technologie i zespoły z sektora clean tech, których rozwój wymaga znaczących nakładów inwestycyjnych, a także działa na rzecz przyspieszenia, obniżenia ryzyk i usprawnienia procesów w spółkach portfelowych poprzez dostęp do unikatowego ekosystemu ponad 1,2 tys. partnerów.

W portfolio InnoEnergy znajduje się obecnie 200 spółek, z których – jak zaznacza firma – trzy osiągnęły już status jednorożców, a do 2030 roku jej spółki portfelowe mają potencjał uzyskania łącznych przychodów na poziomie 110 mld euro oraz ograniczenia emisji o ekwiwalent 2,1 G ton CO2.

„Dalsze wzmacnianie naszej współpracy z EIT InnoEnergy i jego rozbudowanym ekosystemem spółek portfelowych jest odzwierciedleniem naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój. Łącząc ludzi, zasoby i innowacyjne technologie, EIT InnoEnergy napędza zieloną transformację w Europie. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym procesie i dzielić się naszą specjalistyczną wiedzą z obszaru finansów i technologii” – tłumaczył Steffen Grosse, CEO, Equity Finance, Siemens Financial Services.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1