reklama
reklama
reklama
reklama
© Dekpol Budownictwo
Przemysł elektroniczny |

Rozbudowa centrum Flex w Tczewie zakończona

We wrześniu 2022 roku amerykański Flex rozpoczął rozbudowę swojego zakładu produkcyjno-magazynowego w Tczewie. Rozbudowa została już oficjalnie zakończona, a firma zyskała kolejne 20 000 mkw powierzchni.

Na zlecenie Panattoni projekt zrealizował Dekpol Budownictwo. Szkielet budynku stanowi konstrukcja żelbetowa i stalowa, pisze firma w aktualnościach, dodając że odpowiednia izolacja termiczna w połączeniu z optymalnie zaprojektowanym systemem ogrzewania przyczynią się do istotnych oszczędności w utrzymaniu obiektu. Wewnątrz kubatury hali wydzielono część biurową, która ma zostać połączona z istniejącą częścią budynku.

„Realizacja projektu w tak krótkim czasie wymaga od nas doskonałego przygotowania i dobrej organizacji logistycznej, uwzględniającej bieżące zawirowania na rynku materiałów budowlanych” – mówi Adam Olżyński, dyrektor ds. sprzedaży Dekpol Budownictwo. – „Wyzwanie stanowiły skomplikowane warunki gruntowe, a także wysoki poziom wód na terenie inwestycji. Bardzo pomocne były więc szczegółowe badania, które zrealizowaliśmy jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Dzięki nim mogliśmy opracować indywidualne rozwiązania. Jednym z nich było wykonanie prawie 4 tysięcy pali, którymi wzmocniliśmy podłoże.”

Panattoni zaznaczało jesienią, że wdroży szereg rozwiązań, które pozwolą uzyskać międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Słowo zostało dotrzymane, a nowy budynek firmy Flex otrzymał potwierdzenie prezentowanych przez jego centrum standardów. 

Nie była to pierwsza realizacja Dekpol Budownictwo dla Flexa. Firma zaznacza, że przebudowywała wcześniej istniejącą halę na potrzeby produkcji ciężkiej oraz magazynową na produkcyjną, a także wybudowała łącznik pomiędzy pierwszymi halami.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2