reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TSI Semiconductors
Biznes |

Bosch finalizuje przejęcie aktywów TSI Semiconductors

Bosch sfinalizował przejęcie aktywów amerykańskiego producenta chipów TSI Semiconductors z siedzibą w Roseville w Kalifornii. Od sfinalizowania transakcji nowa spółka nosi nazwę Robert Bosch Semiconductor LLC.

W kwietniu 2023 r. Bosch ogłosił zamiar nabycia niektórych aktywów TSI Semiconductors. Produkcja ma rozpocząć się w 2026 roku, a pierwsze chipy mają być produkowane na 200-milimetrowych waflach opartych na innowacyjnym materiale węglika krzemu (SiC). Bosch twierdzi, że planuje zainwestować około 1,5 miliarda USD w przekształcenie obiektu w Roseville w zakład produkujący i testujący półprzewodniki z węglika krzemu. Wszystko to ściśle wiąże się z tym, że firma celuje w rynek pojazdów elektrycznych.

"Systematycznie wzmacniamy nasze globalne portfolio chipów SiC, aby rozwijać elektromobilność"-- mówi Michael Budde, prezes Bosch Automotive Electronics, w komunikacie prasowym. "W pojazdach elektrycznych chipy SiC umożliwiają większy zasięg i bardziej wydajne ładowanie, ponieważ zużywają do 50% mniej energii. Inwestycja ta wyraźnie pokazuje nasze zaangażowanie w tej strategicznie ważnej dziedzinie".

W związku z przejęciem, niemal 250 osób zatrudnionych w Roseville zostało częścią globalnej rodziny Boscha. Warto podkreślić, że lokalizacja w Roseville ma bogate doświadczenie w projektowaniu i produkcji półprzewodników do zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych liczące prawie 40 lat.

"Rozszerzając naszą działalność w zakresie półprzewodników, wzmacniamy naszą lokalną obecność na ważnym rynku wysokowydajnych rozwiązań elektronicznych" – mówi Paul Thomas, który z początkiem stycznia 2024 r. obejmie stanowisko prezesa Bosch Mobility na obie Ameryki. "Lokalizacja w Roseville wzmocni działalność Boscha w zakresie półprzewodników i rozszerzy naszą międzynarodową sieć produkcji półprzewodników".

Thorsten Scheer, specjalista w branży półprzewodników z 10-letnim doświadczeniem zawodowym w branży czujników, kieruje nową organizacją jako kierownik zakładu w Roseville i regionalny prezes działu Bosch Automotive Electronics w Ameryce Północnej. W tej roli integruje zakład w Roseville z międzynarodową siecią produkcji półprzewodników firmy Bosch i zarządza przekształceniem zakładu w zakład produkcyjny chipów z węglika krzemu.

"Eksperci w dziedzinie półprzewodników w Roseville i istniejące cleanroomy pozwolą nam produkować chipy SiC dla elektromobilności na jeszcze większą skalę" – mówi Thorsten Scheer. "To niesamowita okazja, aby znaleźć się w centrum jednego z najbardziej ekscytujących wydarzeń w sektorze technologicznym, wraz z oddanym i doświadczonym zespołem".

W ciągu najbliższych lat Bosch zamierza zainwestować ponad 1,5 mld USD w zakład w Roseville i zmodernizować zakłady produkcyjne, dostosowując je do najnowocześniejszych procesów. Pełny zakres planowanych inwestycji będzie w dużej mierze zależał od możliwości finansowania federalnego. Bosch zamierza ubiegać się o fundusze federalne w ramach CHIPS and Science Act, a Biuro Gubernatora ds. Biznesu i Rozwoju Gospodarczego (GO-Biz) zatwierdziło już ulgę podatkową California Competes Tax Credit w wysokości 25 mln USD, która wesprze przebudowę oraz inne inwestycje w Roseville.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama