reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TSI Semiconductors
Biznes |

Bosch przejmie amerykańskiego producenta układów scalonych?

Popyt na chipy SiC wciąż rośnie. Nie pozostaje to obojętne niemieckiemu potentatowi, który postawił na ekspansję na rynku amerykańskim - Bosch planuje nabyć aktywa amerykańskiego producenta układów scalonych TSI Semiconductors, którego siedziba znajduje się w Roseville w Kalifornii.

Bosch twierdzi, że w ciągu najbliższych lat zamierza zainwestować w zakład w Roseville ponad 1,5 mld USD i przestawić zakłady produkcyjne TSI Semiconductors pod kątem najnowocześniejszych technologii.

Zatrudniająca 250 osób amerykańska firma jest producentem specjalizowanych układów scalonych – application-specific integrated circuit, czyli ASIC. Obecnie opracowuje i produkuje głównie duże ilości chipów na 200-mm waflach krzemowych do zastosowań w branży mobilnej, telekomunikacyjnej, energetycznej i naukach przyrodniczych. Od 2026 roku pierwsze układy będą produkowane na 200-mm waflach opartych na węgliku krzemu (SiC).

Dzięki przejęciu TSI Semiconductors Bosch wzmocni swoją działalność w zakresie półprzewodników, a do końca 2030 roku znacznie rozszerzy swoją globalną ofertę układów scalonych SiC. Przede wszystkim niemieckie przedsiębiorstwo przygotowuje się do zaspokojenia ogromnego zapotrzebowania na półprzewodniki SiC, co ściśle wiąże się z globalnym boomem i wzrostem elektromobilności. 

Bosch podkreśla jednak, że planowana inwestycja jest w dużym stopniu uzależniona od możliwości finansowania ze środków federalnych w ramach programu CHIPS and Science Act, a także od możliwości rozwoju gospodarczego w stanie Kalifornia.

Spółki zawarły porozumienie o nieujawnianiu żadnych szczegółów finansowych transakcji, która podlega zatwierdzeniu przez regulatora.

"Dzięki przejęciu TSI Semiconductors tworzymy możliwości produkcyjne dla chipów SiC na ważnym rynku zbytu, a jednocześnie zwiększamy naszą produkcję półprzewodników, w skali globalnej. Istniejące pomieszczenia cleanroom i fachowy personel w Roseville pozwolą nam na produkcję chipów SiC dla elektromobilności na jeszcze większą skalę" – mówi w komunikacie prasowym dr Stefan Hartung, prezes zarządu Bosch.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama