reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Thorium Space
Nauka i technologie |

Polska spółka zaprezentuje nowy terminal satelitarny

Thorium Space, polski producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej, ogłosił, że opracował najnowszy terminal satelitarny na pasmo Ka – Aurorę.

Aktualizacja; września 05, 2023 2:14 PM

Polska spółka pisze w komunikacie prasowym, że jej najnowszy terminal satelitarny Aurora, będący urządzeniem zapewniającym szerokopasmową łączność satelitarną w paśmie Ka, zostanie po raz pierwszy zaprezentowany podczas wrześniowych targów obronnychw Kielcach – MSPO 2023.

Na temat Aurory wypowiedziała się Ewa Poławska, Head of Communication THORIUM Space S.A.

„To urządzenie służące zapewnieniu szerokopasmowej łączności satelitarnej w paśmie Ka z dwoma satelitami operującymi na dowolnej orbicie (LEO/MEO/GEO) w tym samym czasie.W tym roku liczymy również na dostrzeżenie naszego nowatorskiego rozwiązania jakim jest AURORA przez kapitułę konkursu DEFENDER, do którego po raz pierwszy w historii działalności firmy zgłoszony został produkt opracowany przez naszych inżynierów i ekspertów” – mówi Ewa Poławska, Head of Communication THORIUM Space S.A., w komunikacie prasowym.

Thorium Space zaznacza, że Aurora jest produktem przeznaczonym do zapewnienia szerokopasmowej komunikacji  z satelitami operującymi w paśmie Ka. Budowa terminala bazuje na technologii płaskich anten macierzowych z elektronicznie sterowaną wiązką. Konstrukcja ta umożliwia pracę zarówno z satelitami geostacjonarnymi jak i satelitami na niższych orbitach (MEO, LEO). Spółka podkreśla, że dzięki możliwości cyfrowego formowania dwóch niezależnych wiązek, zarówno nadawczych jak i odbiorczych, terminal jest w stanie nawiązać dwustronną komunikację jednocześnie z dwoma satelitami.

Warto zaznaczyć, że terminal od Thorium Space jest kompatybilny  z modemami różnych producentów, co gwarantuje pracę z różnymi standardami (modem jest zintegrowany w obudowie terminala), zaś wykorzystywanym standardem komunikacyjnym jest protokół Ethernet. Dodatkowo, dzięki wbudowanym modułom GNSS oraz IMU, antena autonomicznie lokalizuje pożądanego satelitę. Spółka podkreśla, że istnieje również możliwość ręcznego skonfigurowania anteny, aby wiązka promieniowania została skierowana w określonym kierunku. Terminal można położyć płasko na ziemi lub ustawić na trójnogu w celu wstępnego skierowania w kierunku satelity. System może być zasilany bezpośrednio z sieci AC poprzez dedykowany zasilacz, z napięcia pojazdowego (24 VDC) lub z przystosowanego zestawu bateryjnego. Cały zestaw jest odporny na wybrane warunki atmosferyczne. 

Przypomnijmy, że w maju Evertiq przeprowadził wywiad z Pawłem Rymaszewskim, CEO & CTO Thorium Space, który podkreślał, że łączność satelitarna jest niezbędna.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2