reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Magna
Przemysł elektroniczny |

LG Magna e-Powertrain inwestuje na Węgrzech

Utworzona w 2021 roku spółka joint venture (JV), należąca do LG Electronics (LG) i Magny, ogłosiła budowę czwartego zakładu produkcyjnego. Po Meksyku, Chinach i Korei Południowej wybór padł na Węgry.

Spółka LG Magna e-Powertrain ogłosiła na targach IAA Mobility 2023, że rozszerza swoją działalność o nowy zakład w Miszkolcu na Węgrzech. Jak podano w komunikacie, zakład będzie znajdował się w strefie przemysłowej Miszkolca, która charakteryzuje się dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Dużym atutem jest więc bliska odległość do klientów OEM oraz innych zakładów Magny w tym regionie.  

"Utworzenie nowego zakładu na Węgrzech jest kolejnym kamieniem milowym dla JV w realizacji planu rozwoju" – powiedział Diba Ilunga, prezes Magna Powertrain, w komunikacie prasowym. "Dzięki nowym zdolnościom produkcyjnym – pierwszym w Europie – LG Magna e-Powertrain jest dobrze przygotowana, aby dotrzymać kroku wymaganiom klientów i wzrostowi globalnej produkcji pojazdów elektrycznych".

Inwestycja otrzymała wsparcie zarówno ze strony węgierskiego rządu, jak i władz lokalnych. Nie podano jednak wysokości finansowania.

Ukończenie budowy zakładu o powierzchni 284 000 stóp kwadratowych przewidziano na 2025 rok. Na początku mają być tam produkowane silniki elektryczne, choć w przyszłości oferta ma zostać rozszerzona o pakiet zelektryfikowanych układów napędowych, w tym m.in. falowników. Spółka JV przewiduje zatrudnienie około 200 osób w samym tylko 2026 roku.

"Nowy zakład ma na celu wzmocnienie rozwoju LG Magna e-Powertrain na rynku europejskim" – powiedział Cheong Won-suk, dyrektor generalny LG Magna e-Powertrain. "Wraz z zakładami w Meksyku, Chinach i Korei Południowej, zakład na Węgrzech będzie miał kluczowe znaczenie, ponieważ firma umacnia swoją pozycję głównego partnera w zakresie rozwiązań mobilnych na szybko rozwijającym się globalnym rynku pojazdów elektrycznych".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama