reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Teledyne FLIR
Przemysł elektroniczny |

System UAS za 31 mln USD dla Ukrainy

Teledyne FLIR Defense podpisał kontrakt z norweską firmą Kongsberg Defence & Aerospace o wartości około 31 mln USD na dostawę mobilnego bezzałogowego systemu powietrznego (UAS) Cerberus XL w ramach kompleksowego rozwiązania C-UAS dla Ukrainy.

Podpisana umowa obejmuje dostawę platform obserwacyjnych, a także oprogramowania, części zamiennych, wsparcie oraz szkolenia.

Należy dodać, że Kongsberg podpisał niedawno umowę z Międzynarodowym Funduszem na rzecz Ukrainy (IFU) na dostawę systemów antydronowych, które mają zostać przekazane temu niszczonemu przez wojnę krajowi. IFU zostało utworzone przez Wielką Brytanię i międzynarodowych partnerów w celu identyfikacji i pozyskiwania krytycznych zdolności oraz szybkiego dostarczania ich na Ukrainę. Norwegia i Wielka Brytania są jednymi z wielu krajów, które wniosły swój wkład do funduszu.

Cerberus XL łączy zaawansowany system obrazowania termicznego/wizualnego z bardzo czułymi czujnikami radarowymi na mobilnej platformie, co służy szybkiej lokalizacji i śledzeniu celów UAS. Następnie Kongsberg przekazuje informacje z Cerberusa do swojej zdalnej stacji uzbrojenia, aby wyłączyć i pokonać zagrożenie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama