reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Orbit One
Przemysł elektroniczny |

Firma Spectrum Technology staje się częścią koncernu Orbit One

Koncern Orbit One został nowym udziałowcem firmy konsultingowej z dziedziny automatyzacji – firmy Spectrum Technology, która jest przodującym dostawcą rozwiązań w branży automatyki przemysłowej.

Firma ta specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu zautomatyzowanych systemów, które przyczyniają się do zwiększania efektywności, redukcji kosztów i poprawy ogólnej wydajności w szerokim spektrum branż.

Warunki skutecznego nearshoringu

– Warunkiem „nearshoringu” i przyciągnięcia większej liczby klientów w celu zlokalizowania produkcji w pobliżu swojego rynku są najwyższej klasy kompetencje w zakresie automatyzacji. Dzięki współwłasności i bardzo bliskiej współpracy, uzyskujemy pełny dostęp do znakomitych zasobów wiedzy firmy Spectrum Technology w dziedzinie automatyzacji. Daje nam to dodatkowe możliwości wzmacniania naszej oferty usługowej, a jednocześnie dalszego rozwijania przodujących rozwiązań w sferze automatyzacji. Do tej pory wspólnie zrealizowaliśmy już szereg bardzo udanych projektów, w tym nową, unikatową komórkę robotyczną, opracowaną specjalnie na zlecenie dużej szwedzkiej firmy przemysłowej – objaśnia Mattias Lindhe, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny koncernu Orbit One Group.

Koncern Orbit One jest liderem w dziedzinie technologii produkcji i procesów technologicznych, a firma Spectrum Technology zajmuje przodującą na rynku pozycję w obszarze automatyzacji. Mamy zamiar stworzyć wspólnie unikatową i wysoce konkurencyjną ofertę usług z nowymi efektami synergicznymi, które przyniosą korzyści zarówno obecnym, jak i nowym klientom – stwierdza Wiceprezes Zarządu koncernu Orbit One i Dyrektor Operacyjny (COO), Ulf Karlsson.

— Automatyzacja będzie integralną i oczywistą częścią naszej oferty skierowanej do klientów. Obejmuje ona wszystko, od analizy po projektowanie oraz budowę gotowych komórek robotycznych lub cobotów. Oprogramowanie jest również opracowywane bezpośrednio na potrzeby klientów i jest dostosowywane za pomocą interfejsów, które umożliwiają komunikację i bezpośrednią współpracę z pozostałym istniejącym sprzętem.

Trzy istotne przyczyny automatyzacji

— Można powiedzieć, że istnieją trzy dominujące przyczyny automatyzacji. Jedną z nich jest opłacalność ekonomiczna, w ramach której zwiększony stopień automatyzacji przyczynia się do uzyskania wyższej wydajności. Chodzi również o to, aby dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom technicznym zapewnić wysoką jakość. Wreszcie, co nie mniej ważne, poprzez eliminację wysoce powtarzalnych i szkodliwych czynności roboczych chodzi również o tworzenie lepszych i bardziej atrakcyjnych warunków BHP.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama