reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© flynt dreamstime.com
Biznes |

Korea Południowa zaostrzy kary za wycieki informacji w sektorze technologii

Przepisy mają zostać zaostrzone w celu zapobiegnięcia kradzieży tajemnic przemysłowych dotyczących chipów i wyświetlaczy

Jak podaje agencja Reuters, Korea Południowa ogłosiła w poniedziałek że zaostrzy kary za kradzież tajemnic przemysłowych, w wyniku obaw, że obecne przepisy nie są wystarczająco surowe aby powstrzymać próby wyprowadzania technologii z firm takich jak Samsung.

Korea Południowa rozprawia się z wyciekami technologii w ostatnich miesiącach, ponieważ kraj ten stara się utrzymać swoją malejącą przewagę w dziedzinie układów pamięci i wyświetlaczy nad konkurencją.

Południowokoreańska Komisja ds. Wyroków, nadzorowana przez Sąd Najwyższy Korei, podjęła w tym miesiącu decyzję o zaostrzeniu kar i wydłużeniu czasu więzienia za ujawnianie południowokoreańskiej technologii, poinformowało ministerstwo przemysłu w poniedziałkowym oświadczeniu. Szczegóły na temat nowych wytycznych dotyczących wyroków mają zostać podane na początku przyszłego roku.

Ministerstwo Przemysłu nie podało, który kraj jest przedmiotem legislacji, ale analitycy twierdzą, że Chiny są prawdopodobnym docelowym odbiorcą większości wycieków południowokoreańskiej technologii.

Chociaż południowokoreańskie kary za ujawnienie tajemnic technologicznych są podobne do tych obowiązujących w innych krajach, w tym kary pozbawienia wolności na okres pięciu lat lub więcej za ujawnienie technologii o "znaczącym wpływie na bezpieczeństwo narodowe i gospodarcze", to w praktyce wyroki są zbyt niskie ze względu na trudne do spełnienia kryteria, stwierdziło ministerstwo przemysłu.

Poprzednie przepisy wymagały od prokuratorów udowodnienia podejrzanemu zamiaru ujawnienia tajemnic, aby działanie mogło zostać ukarane jako ujawnienie kluczowych technologii. Doprowadziło to do uniewinnienia w 30% i wyroków w zawieszeniu w 54% tego typu spraw przed południowokoreańskimi sądami.

Przepisy mające na celu zablokowanie wycieków technologii, które nie zostały uregulowane, takich jak ujawnienia tajemnic przedsiębiorstwa po wykupieniu południowokoreańskiej firmy przez zagraniczny fundusz private equity, zostaną również uwzględnione w zmienionym projekcie ustawy, który ma zostać przedłożony parlamentowi, podało ministerstwo.

Południowokoreańska policja poinformowała w czerwcu, że aresztowała 77 osób w 35 przypadkach podejrzeń o szpiegostwo przemysłowe w ogólnokrajowym śledztwie prowadzonym w ciągu ostatnich czterech miesięcy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1