reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Aspock Systems GmbH
Przemysł elektroniczny |

Aspöck Systems rozbudowała fabrykę automotive w Kluczborku

W kluczborskiej strefie ekonomicznej zakończyła się kolejna rozbudowa zakładu produkcyjnego austriackiej firmy Aspöck Systems GmbH.

Firma działa w Polsce od 2014 roku. W 2015 roku został oddany do użytku nowy zakład w Kluczborku, na terenie objętym Wałbrzyską Specjalną Strefą Inwestycyjną "INVEST-PARK". 

Pierwsza rozbudowa zakładu produkcyjnego Aspöck Systems GmbH miała miejsce w 2019 roku, a decyzja o kolejnej rozbudowie została podjęta w lipcu 2021 roku. Inwestor otrzymał od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" decyzję o wsparciu swojego projektu inwestycyjnego.

Jak podaje portal investmap, koszt nowej inwestycji wyniósł ponad 23 miliony złotych. Dzięki rozbudowie zakładu, powstanie 45 nowych miejsc pracy. Obecnie w Aspöck Automotive Polska Sp. z o.o. zatrudnionych jest ponad 130 pracowników. Według zapewnień inwestora, istnieje możliwość  zwiększenia zatrudnienia do 250 pracowników w ciągu najbliższych lat.

Wszystkie prace związane z rozbudową polskiej fabryki zostały zakończone w ciągu 14 miesięcy. Dzięki budowie nowego budynku produkcyjno-logistycznego podwoiła się łączna powierzchnia Aspöck Automotive Poland, która aktualnie wynosi 8000 mkw. 

Na nowych liniach produkcyjnych powstaje oświetlenie premium Thule Midipoint VI do najnowszego modelu bagażnika rowerowego Thule Epos. Produkowane jest też oświetlenie tablicy rejestracyjnej oraz inne elementy. Rocznie może być produkowanych do 450 tys. zestawów lamp.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2