reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ministry of Economic Development and Technology Poland
Biznes |

Korea Południowa i Polska zacieśniają współpracę handlową i przemysłową

Poruszono m. innymi kwestie związane z nowymi przepisami Unijnymi

Jak poinformowało ministerstwo przemysłu w Seulu 23 sierpnia - Korea Południowa i Polska omówiły sposoby wzmocnienia obustronnego handlu, inwestycji i ogólnych stosunków gospodarczych jako strategiczni partnerzy w kluczowych sektorach przemysłu, podaje koreański portal Yonhap.

Podczas spotkania w Seulu, południowokoreański minister przemysłu Lee Chang-yang i Waldemar Buda, polski minister rozwoju gospodarczego, zgodzili się, że zeszłomiesięczny szczyt był szansą dla obu stron na rozszerzenie współpracy w takich sektorach jak energia jądrowa, obronność i pojazdy elektryczne, według Ministerstwa Handlu, Przemysłu i Energii.

Lee wyraził oczekiwania dotyczące dalszego rozwoju handlu i inwestycji, zwłaszcza w zaawansowanych sektorach przemysłu, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę południowokoreańskich firm wchodzących na rynek europejski.

Poprosił również polski rząd o wsparcie dla południowokoreańskich firm działających w Korei Południowej w obliczu obaw związanych z nowymi przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi podmiotów zagranicznych, takimi jak nowy system ustalania cen emisji dwutlenku węgla w ramach mechanizmu Carbon Border Adjustment Mechanism (CBAM).

CBAM wymaga nałożenia opłaty importowej na stal, cement, energię elektryczną, nawozy, aluminium i inne powiązane produkty, która ma być równoważna ich emisji dwutlenku węgla pochodzącej z produkcji.

Lee zabiegał również o wsparcie Polski dla starań Korei Południowej o organizację Światowej Wystawy Expo 2030 w południowo-wschodnim mieście portowym Busan, podało ministerstwo.

Polska jest największym partnerem handlowym Korei Południowej w Europie Środkowej, a obustronna wymiana handlowa osiągnęła w ubiegłym roku rekordowy poziom 8,95 mld USD. Oba kraje dążą do potrojenia wymiany handlowej do 2030 roku.

Liderami południowokoreańskiej ekspansji biznesowej w Polsce są firmy Samsung Electronics Co., LG Electronics Inc. i LG Energy Solution Ltd.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama